N İle Başlayan Hayvan İsimleri

Bu yazımız içerisinde N ile başlayan hayvan isimleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Birçok kişi şöyle bir baktığında N ile başlayan hayvan ismi bulamadığından şikayet eder. Oysa; yaptığımız araştırmalarda N ile başlayan birçok hayvan olduğunu gözlemledik. Özellikle çocukluğumuzun oyunu olan İsim, Şehir, Bitki, Hayvan oyunu oynayıp N harfi ile başlayan hayvan bulamadıysanız bu yazı tam da size göre.

N İle Başlayan Hayvanlar

N İle Başlayan Hayvan İsimleri
N İle Başlayan Hayvan İsimleri

N ile başlayan hayvan isimleri konusunda yaptığımız araştırmalarda daha önce resmini dahi hiç görmediğimiz hayvanlar ile karşı karşıya olduğumuzu gördük. Bulmacalar başta olmak üzere birçok alanda bu bilgiler işinize yarayacaktır.

Nandu

Bir kuş türü olan Nandu Orta Amerika’da yaşamaktadır. Ortalama olarak boyu 150 cm’a kadar ulaşan Nandu’nun ağırlığı 20 kilogramdır. Orta Amerika dışında bu kuş türünü görebilmek çok da mümkün değildir.

Narval (Deniz Gergedanı)

N ile başlayan hayvanlar arasında ikinci sırada Narval yer almaktadır. Bir Deniz Gergedanı olan Narval daha çok soğuk denizlerde yaşamaktadır. Bu canlının bir memeligillere bağlı balina familyasına ait olduğunu da eklemek istiyoruz. Yaz aylarını kalabalık olarak kuzey denizlerinde yaşayan bu canlılar, kış aylarını daha çok Almanya, İngiltere gibi kıyılarda geçirir.

Nautilus

Nautilus; Daha çok Güney Pasifik Okyanuslarında yaşayan bir deniz canlısıdır. Daha çok deniz salyangozuna benzeyen bir yapıya sahip olan bu canlı, dünyada ender olarak görebileceğiniz canlı sınıfında yer almaktadır.

Neon Balığı

Dünyanın en ilginç balıklarından birisi de Neon Balığıdır. Vücudu üzerinde bulunan fosforlar sayesinde karanlıkta dahi ışık veren bu balık, mavi ve yeşil olarak 2 farklı renge sahiptir. Neon Balığını sadece birkaç özel akvaryum içerisinde görebilirsiniz.

Nilgai

Hindistan’da yaşayan bir antilop türü olan Nilgai, hem tek başına hem de gruplar halinde yaşamaktadır. Daha çok seyrek ağaçlı ormanlarda yaşayan bu canlılar, Hintlilerin dahi ömürlerinde zar, zor gördüğü bir hayvandır.

Nudibranch

Nudibranch adında bir hayvan duymadığınıza eminiz. Çıplak solungaçlılar olarak bilinen bu canlılar, birbirinden farklı renk ve güzelliklere sahiptir.

Numbat

N ile başlayan hayvan isimleri konusundaki son bölümümüz ise Numbat’dır. Keseli karıncayiyen olarak da bilinen bu canlılar, Avustralya’nın Güneybatısında yaşamlarını sürdürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir