Nasıl Yapılır

Netflix Kredi Kartı Silme Nasıl Yapılır?

Son yılların en popüler çevrimiçi içerik platformlarının başında gelen Netflix, kendisine ait birçok özgün yapımın yanı sıra birçok kişinin merak ettiği popüler ve başarılı yapımları bünyesinde barındırıyor. Netflix üyeliği oluşturmak ve içerikleri izleyebilmek için belirli bir ücret ödemek gerekiyor. Bu ücret izleyicilerin kartlarından tahsil ediliyor. İzleyiciler hesaplarını dondurmak ve üyeliğini askıya almak için ise kart bilgilerini sistemden silmesi gerekiyor. Peki, Netflix kredi kartı bilgilerini silme işlemi nasıl yapılıyor? İşte birçok kişinin merak ettiği Netflix Kredi Kartı silme nasıl yapılır sorusunun cevabı;

Netflix Kredi Kartı Bilgilerini Silme

Netflix üyeliğinize tanımlamış olduğunuz kart bilgisini sistemden kaldırmak için birkaç adımdan oluşan işlemleri tamamlamanız gerekiyor. Bu adımları sizler için maddeledik;

  • Netflix hesabınıza giriş yaparak daha sonrasında “Hesap” bölümüne giriş yapmalısınız.
  • Hesabım” menüsünün alt seçeneklerini incelediğiniz takdirde “Üyelik ve Ödemeler” başlığı dikkatinizi çekecektir. Bu menü yardımıyla kart bilgilerinizi kaldırmanız mümkün.
  • Kart bilgilerinizi kaldırarak hesabı olduğu şekilde aktif bırakmak ise maalesef mümkün değil. Burada yer alan “Üyeliğimi İptal Et” bağlantısı yardımıyla hesabınızı kapatmanız gerekiyor. 10 Ay içerisinde tekrar aktif edilmeyen hesaplar ise Netflix üzerinden kalıcı olarak silinecek ve yeni bir üyelik oluşturmanız gerekecektir.

Netflix Kredi Kartı Bilgilerini Değiştirme

Bazı kullanıcılar ise artık ödemeleri farklı bir kart üzerinden gerçekleştirmek istedikleri için kart bilgilerini güncellemek isteyebiliyor. Bu gibi durumlarda hesabınızı silmenize ya da iptal etmenize gerek yok.

  • Kart bilgilerinizi güncellemek için “Ödemeler” bölümüne girmeniz ardından ilgili alanları güncelleyerek işleminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Netflix İptal Edemiyorum

Netflix hesabınızı bir türlü iptal edemeyen kullanıcılara birkaç not düşerek son olarak uygulayabilecekleri kesin yöntemden bahsedeceğiz. Hesabınızla ilgili tüm işlemleri “Hesabım” menüsü altından rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme ve iptal işlemlerini ise daha önce belirttiğimiz sayfadan kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün. Ayrıca bu bölümlerden paket değişikliği üst ya da alt pakete geçiş yapma gibi işlemleri de yapabilirsiniz.

Peki ben Netflix iptal edemiyorum diyorsanız son olarak bu işlemi sağlayabileceğiniz kesin yöntem ise şu;

  • privacy@netflix.com – Adresine hesabınıza ait E-posta üzerinden durumu açıklayan bir mail göndermeniz halinde Netflix ekibi hesabınızı manuel olarak kaldıracaktır.

Engin Öztürk

Güzel ülkemizin Antalya iline bağlı Manavgat ilçesinde 10 Mayıs 1997 yılında doğmuş bulundum. Hayatımın erken yaşlarında abimin bilgisayar oyunlarına olan ilgisi sebebiyle bende bir bilgisayar kurdu olarak yetişmeye başladım. 5 Yılı aşkın süredir web siteleri için içerik editörlüğü yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı