Genel Blog

Nvidia Ekran Kartı Güncelleme

Nvidia Ekran Kartı Güncelleme

İşlemci içerisinde işlenen bilgileri kullanıcılara görsel olarak sunan ekran kartları, işlemcilerden sonraki en önemli ekipman olarak gösterilmektedir. işlemci içerisinden aldığı verileri monitöre aktarması için görevlendirilen bu kartlar, son zamanlarda oyun dünyasının göz bebeği konumunda yer almaktadır. Bir ekran kartının ufak bir soruna bağlı kalması durumunda bilgisayarın genel performansına olumsuz etkilerde bulunduğunu söyebiliriz. Son zamanlarda oyun dünyasının aldığı hal ile artık birçok kişi yeni gelir kapısından faydalanmak için E-spor oyunlarına doğru bir giriş yapmaktadır. Oyunlarda, saniye başı düşen kare olarak adlandırılan FPS için ekran kartının hem minimum istenilenden daha yüksek boyuta hem de güncel olmasına dikkat edilir. Bu yazımızda Nvidia Ekran Kartı Güncelleme hakkında bilgiler vererek ekran kartlarının nasıl güncellenmesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

  • Bilgisayarlardan maksimum performans alabilmek için ekran kartlarının daima güncel olması gerekmektedir. Nvdia kullanıcılar, ilk olarak resmi internet sitesinden güncellemelere özel açılmış bağlantı adresine gitmeleri gerekmekte. BU bağlantıdan doğrudan güncelleme sayfasına giriş yapabilirsiniz.
  • Sayfaya giriş yapmanız ile beraber direk güncelleme için sizlerden bilgiler isteyecektir. Ekran kartının modeli, markası , ürünün serisi, bilgisayarın işletim sistemi – kaç bit olduğu, bilgisayarın dili gibi bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Bilgilerin doldurulması ile beraber aramaya başla denildiğinde güncelleme dosyaları bulunarak güncellemelerin başlanacağını söyleyebiliriz.
  • Düzenli olarak 1 bağlantı adresinden güncelleme dosyalarını kontrol etmenizi öneririm. Ortalama olarak 2 3 ayda bir güncelleme gelmektedir.

Nvdia, piyasaya GeForce markası ile hem kendisine ait ürünler hem de diğer şirketlere ait ekran kartları üreterek satışlar yapmaktadır. Örneğin Asus GeForce GTX 1050ti, MSİ GeForce 1080 gibi ekran kartları da üreten şirket, güncellemelerin hem kendi internet sitelerinden yapılabileceğini hem de ilgili firmalar tarafından verilen destek sistemleri üzerinden de yapılabileceğini dile getirmekte. Ekran kartlarının güncel olmaması durumlarda oyunlardan istenilen performansların alınamadığını, bilgisayarların açılışta dahi takılmalara maruz kaldıklarını söyleyebiliriz. Ekran kartınız eski ise değiştirmenizi, yeni sistemlere uygun modeller kullanmanızın performans açısından daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Güncellemelerde herhangi bir sorun yaşanması durumunda bizlere yorum bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı