Haberler

Özel Harekat Polis Başvurusu şartları 2017-2018

 Özel Harekat Polis Başvurusu şartları 2017-2018

10 Ekim tarihinde yapılan Özel Harekat Polis Bakanlar Kurulu toplantısın da yapılan açıklama doğrusunda PÖH alımları başladı. 10 bin Özel Harekat Polisinin alınacağını duyuran bakanlık işsize bir iş kapısı açabilecek fırsat yarattı. Çıkan 671 Sayılı kanunla beraber polis alımlarına KPSS şartı aranmayacağı ve özel bir sınavla PÖH alımı olacağı kesinleşti.

Özel Harekat Polis Başvuru şartları (PÖH olma şartları)ise oldukça basit.Öncelikli şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.En az lise mezunu olmanın arandığı PÖH başvurularında ayrıca tartışma yaratan ve sonradan iptal edilen askerlik hizmetini tamamlamış olmak artık bir şart olarak aranmıyor.

18 yaşını doldurduktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınması şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmalısınız.

PÖH olarak alınacaklar da kadın PÖH alımı maalesef yok. Alımlar tamamen erkeklerden olacak.PÖH adayı fiziki olarak yeterli kapasitede olmalı.

Herhangi bir sağlık probleminiz bulunmamalı.

PÖH alımları sadece Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde yapılacak. 28 yaşına kadar alımlar gerçekleştirilecek ve toplamda 10.000 erkek öğrenci adayı PÖH olmaya hak kazanacaktır. İnternet üzerinde olacak başvuruları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Yeni PÖH alımları olacak mı?

2017 yılı itibariyle yapılan açıklamaya göre 1000 kahraman PÖH alımı daha yapılacak fakat bu kesinlemiş bir karar değil. Yani Polis Akademisinden kesin bir karar gelmedi. Ancak anlaşılan o ki devletimiz bu kadar çok PÖH alımı yaparak terörle mücadeleye bir hız kazandırmaya çalışıyor. Yeni yetiştirilecek PÖH’ler sayesinde ülkemiz barış ve mutluluk içinde güvenle yaşanabilecek bir ortama dönüşmesini herkes içtenlikle diliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

25 Yorum

 1. Merhaba lar lütfen bu sefer ki alımlarda yaşlı sinirlamasini artırın ALLAH aşkına geçen seferde askerliğini kaldirdiniz vatan uğruna canımız feda

  1. Lise bitince sınava girebilirsin, yazın olan sınav tarihlerini takip edip sınava başvuru yapabilirsin.
   Ayriyeten Emniyet Müdürlüğü ve Özel Harekat Dairesini internet üzerinden araştırabilirsin.

 2. Arkadaşlar şu pahalı 2017 Eylül ayından itibaren 2018 olmadan once son 3 ayda başvuru varmı

  1. ben orta okul mezunluyum liseyi 1 yıl okudum sora bıraktım sadece orta okul diplomam varolurmu

 3. yeni dönemde başvuruyu nerden yapıyoruz daha önce başvuru yapan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

 4. baş vuru tarihi nezaman 18 yaşındayım liseyi bitirdim ygs ye girmeden baş vuru yapabilirmiyim nerden baş vuru yapacam bilgi alacağımız bir tlf numarası varsa paylaşın lütfen acil

 5. arkadaşlar 21 yasindayım 2018 yılı poh alimi acıklandımı veya basvuru nasıl yapılıyor

 6. e postadan bana haber vereilirmısınız yardımınız gerekli fiziki de sözlude kendime guvenımm var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı