Ana Sayfa » Haberler » Özel Harekat Polis Başvurusu şartları 2017-2018
Güncelleme Tarihi: 1 Nisan 2017

Özel Harekat Polis Başvurusu şartları 2017-2018

polis

 Özel Harekat Polis Başvurusu şartları 2017-2018

10 Ekim tarihinde yapılan Özel Harekat Polis Bakanlar Kurulu toplantısın da yapılan açıklama doğrusunda PÖH alımları başladı. 10 bin Özel Harekat Polisinin alınacağını duyuran bakanlık işsize bir iş kapısı açabilecek fırsat yarattı. Çıkan 671 Sayılı kanunla beraber polis alımlarına KPSS şartı aranmayacağı ve özel bir sınavla PÖH alımı olacağı kesinleşti.

Özel Harekat Polis Başvuru şartları (PÖH olma şartları)ise oldukça basit.Öncelikli şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.En az lise mezunu olmanın arandığı PÖH başvurularında ayrıca tartışma yaratan ve sonradan iptal edilen askerlik hizmetini tamamlamış olmak artık bir şart olarak aranmıyor.

18 yaşını doldurduktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınması şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmalısınız.

PÖH olarak alınacaklar da kadın PÖH alımı maalesef yok. Alımlar tamamen erkeklerden olacak.PÖH adayı fiziki olarak yeterli kapasitede olmalı.

Herhangi bir sağlık probleminiz bulunmamalı.

PÖH alımları sadece Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde yapılacak. 28 yaşına kadar alımlar gerçekleştirilecek ve toplamda 10.000 erkek öğrenci adayı PÖH olmaya hak kazanacaktır. İnternet üzerinde olacak başvuruları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Yeni PÖH alımları olacak mı?

2017 yılı itibariyle yapılan açıklamaya göre 1000 kahraman PÖH alımı daha yapılacak fakat bu kesinlemiş bir karar değil. Yani Polis Akademisinden kesin bir karar gelmedi. Ancak anlaşılan o ki devletimiz bu kadar çok PÖH alımı yaparak terörle mücadeleye bir hız kazandırmaya çalışıyor. Yeni yetiştirilecek PÖH’ler sayesinde ülkemiz barış ve mutluluk içinde güvenle yaşanabilecek bir ortama dönüşmesini herkes içtenlikle diliyor.

Özel Harekat Polis Başvurusu şartları 2017-2018 yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Özel Harekat Polis Başvurusu şartları 2017-2018 başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.

25 Yorum