Oyunlar

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri

2017 mart ayında çıkan ve kısa sürede milyonlarca kişi tarafından satın alınarak oynanan PUBG oyuncu kitlesi etrafında büyük yankı uyandırdı. Steam üzerinden oynanabilen oyun ücretli olarak satılmakta olup şu an için 69 TL üzerinden satılmaktadır. Birçok kişi bu oyunu satın almadan önce sistem gereksinimlerinin şahsi bilgisayarlarına uyup uymadığını merak etmektedir. Bu yazımız içerisinde PUBG Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vererek minimum ve maksimum değerleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Aralık ayı itibari ile 13 milyon oyuncu sayısına ulaşan PUBG, gerek Steam gerekse diğer oyun dağıtım kanalları içerisinde kırılması gereken birçok rekoru kırmış, Twitch içerisinde en çok izlenen canlı yayınların sahibi olmayı başarmıştır.

İlgili Yazı: Pubg Fps Arttırma adlı makalemizi inceleyebilir ve fps arttırımına dair ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Oyun yapımcı şirketi, oyuncuların satın almadan önce kesinlikle Sistem Gereksinimlerini iyi bir şekilde incelemelerini önermektedir. Oyun için minimum sistem özellikleri yetkililer tarafından belirlenirken maksimum sistem değeri hakkında herhangi bir sınırlama belirtilmemiştir. İşte pubg önerilen sistem gereksinimleri;

Pubg Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci Gereksinimi: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (32 bit işletim sistemleri oyunu kaldıramamaktadır.)
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB (1GB ekran kartları bilgisayar parçalarının zarar görmesine neden olabilir.)
  • DirectX: Sürüm 11
  • : Aktif İnternet bağlantısı
  • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan (tercihen D diski içerisine kurulması önerilmektedir.)

Pubg sistem gereksinimleri, görüldüğü üzere bu oyunu oynamak isteyen kişilerin orta düzeyde iyi özelliklere sahip olan bilgisayar edinmeleri gerekmektedir. Oyunun grafikleri başta olmak üzere birçok ayrıntısının en iyi şekilde tasarlanması sistem gereksinimlerinin artmasına neden olmuştur. Daha ilk yılını dahi doldurmadan bu kadar popüler olmasının temel nedeni oyuncuların yapmış olduğu reklamlardan kaynaklanmaktadır. Şu an için sadece Windows tabanlı işletim sistemlerinde kullanıldığını, işletim sisteminin ise 64 bit olması gerektiğini söyleyebiliriz. Yakın zamanda Linux ve MacOS versiyonu gelir mi hiç bilemeyiz. Oyun içerisinde donma, kasma gibi sorunlar yaşamamak adına sizlere önerebileceğimiz bir püf noktanın da bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Oyun içerisinde Pubg Yüksek FPS almak isteyen kişiler oyunu SSD Disk içerisine kurmalarını kesinlikle öneririz. Bu sayede veri iletim hızını maksimuma çıkarabilir, daha keyifli bir oyun ortamının oluşmasına katkı sağlayabilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı