Ana Sayfa » Meraklısına » Renkler ve Anlamları
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017

Renkler ve Anlamları

renkleranlam

Renkler ve Anlamları

Renkler ve anlamları aslında oldukça önemli bir şey. Çünkü ana renkler, hayatımızın hemen hemen her yerinde karşımıza çıkıyor ve bu renkler ile ilgili ihtiyaçlarımız da oldukça fazla. İsterseniz bu manada ortaya çıkarılacak her türlü seçeneği ve fırsatı tek bir tıklama ile inceleyelim ve bu sayede çok daha rahat ve çok daha verimli bir çalışmaya dahil olalım. Sizin için ürettiğimiz ve size dair ön plana çıkardığımız bütün seçimleri tek bir tıklama ile inceleyin ve kaçırılmayacak çözümleri yakından takip edin. Renkler ve anlamlarını şöyle kısaca özetleyebiliriz.

Renklerin Anlamları:

Kırmızı: Sıcaklığın rengi, aşkın ve sevginin rengidir. Daha çok can, kalp ve benzeri konularda bizim sıcaklığımızı temsil eder,

Mavi: Huzur, sakinlik ve dinginliği temsil eder,

•Siyah: Asaleti, sadeliği temsil eder,

Sarı: Gözü yoran bir renktir, metabolizmayı hızlandırır, beyni yoran bir renktir,

Yeşil: Doğanın rengi olduğu için pek çok yerde görürüz. Huzur veren bir renktir. Ümitliği, dinçliği ve yenilemeyi simgeler.

Beyaz renk: Saflığı, masumiyeti ve temizliği simgeleyen bir renktir. Rahat ettirir, psikolojik olarak da önemlidir,

Mor: Asaletin rengi diyebiliriz. Zenginlik ve zarafetin de simgesi olan mor, duygusallığın ve tutkunun da rengidir ayrıca

Kahverengi: Ahşap ve toprağın rengidir. Olgunluk, güçlülük, durağanlık mesajları veren bir renktir. Güçlüdür ayrıca.

Renkler ve Anlamları yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Renkler ve Anlamları başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.