Genel Blog

Spotify Hesabı Silme

Spotify Hesabı Silme

Dünyanın en büyük ve ünlü müzik servisi olma ünvanına sahip olan Spotify, milyonlarca kişinin anlık olarak müzik dinleyerek keyif almalarına olanak sağlamakta. Yerli ve yabancı milyarlarca müzik barındıran sistem, eski müzikler ile beraber yeni müzikleri de anlık olarak sisteme eklemekte. Piyasaya yeni giriş yapmış şarkıcıların tamamın da yer aldığı platform, hizmetini hem ücretli hem de ücretsiz olarak 2 farklı şekilde vermektedir. Ücretsiz olarak kullanılan hesaplarda belirli bir şarkı dinlemenin ardından araya sürekli olarak Spotify reklamları eklenerek tanıtımlar yapılmaktadır. Hemen hemen her şarkıdan sonra reklam çıkan ücretsiz hesap türünden sıkılan kişiler, aylık belirli bir ücret karşılığında premium hesap satın alarak tamamen özgür bir müzik dinleme ortamı oluşturmaktadır. Bazı durumlarda hesaplarını kapatmak durumunda kalan kişiler Spotify Hesabı Silme işleminin nasıl olduğunu merak etmektedirler.

Özellikle premium hesap sahibi olan kişiler, her ay ücret ödemekten sıkılmaları durumunda hesaplarını kapatmak istemektedirler. Spotify Hesabı Silme işlemi, hesaplarını en kesin şekilde kapatmanın yolu olarak gösterilmektedir. Yazımız içerisinde 5 adım üzerinden hesap silme işleminin nasıl yapıldığını dile getireceğiz.

Spotify Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Spotify hesabını silmek izleyen kişiler, ilk olarak kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Sisteme giriş yapan kişiler, sonrasında BU bağlantı linkine tıklayarak hesap silme işlem sayfasına geçiş yapmaları gerekmektedir.
  • Açılan sayfa içerisinde aslında Spotify tarafından müşteri hizmetleri bölümünün yer aldığını görebilirsiniz. Burda bizim işimizin “İletişim Formu”  kısmı ile ilgilidir.
  • İletişim Formu bölümüne giriş yapan kişiler, gelen seçenekler arasından “Hesap” bölümüne girmelidirler.
  • Hesap bölümüne giriş yapılması ile beraber gelen seçenekler arasından da “Spotify Hesabımı Kalıcı Olarak Kapatmak İstiyorum” kısmına girilmesi gerekilmektedir.
  • Bu kısma giren kişiler, gelen seçenekten hesabımı kapat kısmına tıklamaları gerekmektedir. Bu kısma giriş yapılması ile beraber son bir ekran çıkarak burada işlemi onaylayıp onaylamadığınız sizlere sorulacaktır.

Yukarıdaki 5 adımı uygulamanız durumunda Spotify Hesabı Silme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz. Daha sonra farklı bir hesap üzerinden Spotify kullanmaya devam edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı