Ana Sayfa » Wordpress » Ssl Var Ama Gözükmüyor Sorunu Çözümü
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018

Ssl Var Ama Gözükmüyor Sorunu Çözümü

Ssl Var Ama Gözükmüyor Sorunu Çözümü

Merhabalar, son zamanlarda oldukça sık karşılaştığımız ssl sorunu için bir yazı hazırlama gereksinimi duyduk. Ssl sorunu çözüm önerilerimiz wordpress tabanlı siteler içindir. Hostinginiz’de ssl bulunmakta ancak yeşil kilit simgesi çıkmıyor ise bu yazımız sayesinde sorunu çözebileceksiniz.

Öncelikle sitenizde yeşil kilit simgesi aktif olması için, sitenizdeki bütün linkler https:// olarak çağırılmalıdır. Sitenizdeki linkleri kontrol ettiyseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ssl Hatası Çözümü konulu yazımız sayesinde tarayıcınızda karşılaştığınız “Ssl bağlantısı hatası” android ve iphone için geçerli olan çözüm önerilerimizi paylaştık.

Ssl Aktif Etme

1- WordPress admin panelinize giriş yapınız, sol tarafta bulunan “Ayarlar” sekmesi ardından “Genel” sekmesine tıklayınız. Burada “Ana Sayfa” adresiniz https:// şeklinde ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

2- Ssl sorunu eklentisiz çözüm için hali hazırda .htaccess dosyanız var ise aşağıda vermiş olduğumuz kodu site adresinize göre düzenleyip .htaccess dosyanızın en üstüne ekleyiniz. Eğer .htacces dosyanız yok ise sitenizin kurulu olduğu klasörde yeni bir .htacces dosyası oluşturunuz. (İlerki günlerde .htacces nasıl oluşturulur? Konulu yazımızı sizlerle paylaşacağız.)

RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule (.*) https://www.siteadresi.com/$1 [R=301,L]

3- Ssl sorunu eklentili çözüm için Simple Ssl adlı eklentiyi kurmak işinizi görecektir. Eklentinin sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

NOT: Kısa ve öz anlatım yaptığımız ssl aktif etme konulu yazımız umarız işinize yaramıştır. Eğer wordpress https yönlendirme sorununuz devam ediyorsa yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Ssl Var Ama Gözükmüyor Sorunu Çözümü yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Ssl Var Ama Gözükmüyor Sorunu Çözümü başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.