Meraklısına

Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Her insanın belirli temel ihtiyaçları bulunmaktadır. Fakat istisnai birkaç durum dışında tüm insanların ortak ihtiyacı sudur. İnsanların ihtiyaç duyduğu birçok elementi içerisinde barındıran ve sağlamış olduğu katkıların saymakla bitmeyeceği su tüketimi çok önemlidir. Günlük yaşantımız içerisinde beslenme ihtiyacımızı karşılamamız halinde yeterli minerali alamayabiliriz. Bu gibi durumlarda oldukça büyük rol oynayan ve içme suyu olarak adlandırdığımız su çok önemli bir role sahiptir. Peki, devamlı ihtiyaç duyduğumuz suya her an ulaşabiliyor musunuz? Evinizde bir su arıtma cihazı bulunması halinde her ihtiyacınız olduğu anda içme suyunuzun hazır olacağını biliyor musunuz? İşte sizler için hazırladığımız ve su arıtma cihazı tavsiyesi içeren yazımızın detayları;

Su Arıtma Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Su arıtma cihazı seçerken tüketicilerin dikkatli olması gereken birçok detay bulunmaktadır. Sizlere su arıtma cihazı tavsiyesi vermeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirteceğiz ki doğru seçimi rahat bir şekilde yapabilesiniz.

 1. Suyun Basıncına Dikkat Etmeyi Unutmayın

Bulunduğunuz şehir, ikamet ettiğiniz bölgeye gelen suyun basıncı gibi detaylar su arıtma cihazı seçiminde oldukça önemlidir. Suyun basıncına göre etkili olacak bir ürün seçimi yapmanız ileriye dönük yaşanabilecek problemlerin önüne geçecektir. Suyun basıncının düşük olması halinde tercih edeceğiniz modeller genellikle pompalı (motorlu) olarak adlandırılan ürünler olacaktır. Basit anlamda karar verebilmek için hemen çeşmenizin yanına giderek çeşmenizi açın. Su tazyikli bir şekilde akıyorsa bu durum su basıncınızın oldukça iyi bir seviyede olduğu anlamına gelmektedir.

 1. Arıtma Cihazının Filtrelerine Dikkat Edin

Arıtma cihazı seçimi sırasında cihazda minimum 6 veya 7 aşamalı bir sistem kullanıldığına dikkat edin. Bunların dışında ortalama 4-5 filtreye sahip ozmoz su arıtma cihazları olarak adlandırılan ürünlerden kaçının. Bu tür cihazlar suyun içerisinde bulunan mineral yapısını büyük oranda bozacak ve saf suya yakın bir değerde su arıtımı gerçekleştirecektir. pH seviyesi 7’nin altına inen suları içmek bazı riskler doğurabilmektedir.

 1. Servis İmkanı

Su arıtma cihazı tavsiyesi vermeden önce en fazla dikkat etmeniz gereken detaylardan birisine daha değinmek istiyoruz. Servis imkanının bulunduğunuz bölge için aktif olması oldukça önemli bir detaydır. Cihazın kurulumu ve olası problemlerde hızlı müdahale sağlanabilmesi adına üreticinin bulunduğunuz bölgede servis verip vermediğine dikkat edin.

 1. Filtre Kalitesine Dikkat Edin

Seçeceğiniz arıtma cihazında tercih edilen filtrenin sağlığınız açısından ne kadar önemli olduğunu belirtmemize gerek yok. Bu nedenle filtrelerinizin üzerinde “China ya da Taiwan” yazılarının yer almadığından emin olmaya çalışın. USA yani Amerikan üretimi olan filtreleri tercih etmeye özen gösterin.

Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi 2018

Dünya genelinde geniş bir kullanım ağına sahip ve birçok kullanıcı tarafından tavsiye edilen en iyi su arıtma cihazı tavsiyesi 2018 listemizi sizlerle paylaşıyoruz. Su arıtma cihazı tercihinizi yaparken daha öncesinde sizlerle paylaştığımız kriterlere dikkat etmeyi unutmayın. En iyi su arıtma cihazı hangi marka gibi soruları bulunan takipçilerimiz içinde bu listenin faydalı olacağı düşüncesindeyiz. İşte su arıtma cihazı seçerken tercih edebileceğiniz markalar.

 • Berkey Water Filter
 • Alkamina
 • Doulton Gravity Filter
 • Nikken PiMag Waterfall
 • British Berkefeld
 • Aqua Cera Gravity Systems
 • Royal Green

Engin Öztürk

Güzel ülkemizin Antalya iline bağlı Manavgat ilçesinde 10 Mayıs 1997 yılında doğmuş bulundum. Hayatımın erken yaşlarında abimin bilgisayar oyunlarına olan ilgisi sebebiyle bende bir bilgisayar kurdu olarak yetişmeye başladım. 5 Yılı aşkın süredir web siteleri için içerik editörlüğü yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Uzun süredir bende araştırma halindeyim su arıtma cihazlarını ama tam karar verebilmiş değilim. internette yaptığım araştırmalar sonucunda bu firma gözüme çarptı. Ama hala kararsızım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı