Ana Sayfa » Mobil » Telefon Sar değeri nedir? Zararları?
Güncelleme Tarihi: 9 Ekim 2017

Telefon Sar değeri nedir? Zararları?

sar-degeri-nedir

Telefon Sar değeri nedir? Zararları?

Pek çok telefon için konuşulan bu sar değeri ile ilgili, sizlere bilgi vermek istiyoruz. Telefonların sar değeri ne işe yarar ve neden vardır? Gelin bu konuyu birlikte inceleyelim. Türkçesinin özgül emilim oranı olarak karşımıza çıktığı sar değeri, vücudumuz için çok zararlıdır eğer değerler yüksek ise. Radyo aktif enerji de diyebiliriz kısaca.

Sar Değeri Yüksek Cihazlarda Ne Olur?

Sar değeri yüksek olan cihazların zararları, sizleri belirli oranlarda radyo frekanslarına maruz bırakacaktır. Bu da ısı ve titreşim yaratacağı için dokularınıza zarar vermiş olacaktır. Bu yüzden telefon ile uzun süre konuşmak baş ağrısı yapıyor örneğin. Bunu pek çoğumuz yaşamışızdır eğer uzun süre telefon ile konuşuyor iseniz. Bu yüzden sar değeri konusunda uzun konuşuyor iseniz, cihazınız ne olursa olsun mümkün mertebe kulaklık kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kısa vadede baktığımız zaman zararlarını şöyle sıralayabiliriz.

Sar Değeri Ne Yapar?

  • 24 saat süren sürelerde sar değerine maruz kalır iseniz (değeri yüksek cihazlarda), görüş ile ilgili daralmalar yaşayabilirsiniz,
  • Kalk rahatsızlıkları çekebilirsiniz
  • Hafıza zayıflaması yaşayabilirsiniz,
  • Stres ve yorgunluk hissine ulaşabilirsiniz
  • İşitme bozukluğu çekebilirsiniz
  • Kulak çınlaması ya da ısınma hissedebilirsiniz
  • Kadınların düşük riski artabilir,
  • Hamile kadınlarda embriyo gelişimi zarar görebilir

Bu tarz sorunlar ve zararlar ile karşılaşabilirsiniz şayet yoğun sar değerlerine 24 saat bir süre boyunca maruz kalıyor iseniz.

Telefon Sar değeri nedir? Zararları? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Telefon Sar değeri nedir? Zararları? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.