Mobil

Telefonda WiFi Nasıl Paylaşılır?

Telefonda WiFi Nasıl Paylaşılır?

Mobil teknolojilerde, internet konusu gerçekten önemli bir konu. Mevcut internet paketimiz üzerinden yapacağımız paylaşımlar için, hücre ve paylaşımı olarak da bileceğimiz wi fi paylaşma durumu adına, telefonda nasıl internet paylaşabiliriz, bu konuyu konuşacağız. Özellikle Android telefonda wifi paylaşma konusu gerçekten kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Bunun birkaç yöntemi var.

 

Ayarlardan İnternet Paylaşımına Giriyoruz

İlk yapmanız gereken, Android telefonlar için, ayarlardan hücre paylaşım ayarlarına girmek olacak. Bunun için de sırasıyla menü, ayarlar, diğer, tethering ve taşınabilir hotspot bölümüne tıklayarak, interneti paylaşmak konusuna ulaşabilirsiniz. Ya da, telefonunuzun ana menüsünde bu konuda bir kısayol var ise buradan da aynı sonuca ulaşarak, internetinizi paylaşabilirsiniz.

İnternet Bağlantınıza İsim ve Şifre Atayın

İnternet bağlantınıza isim ve şifre atayarak, durumu daha güvenli ve rahat bir konuma getirebilirsiniz. Özellikle bağlantı noktasında yapılacak çalışmalarda, şifrenizin güvenli olması çok işinize yarar. Çünkü şifreniz yok ise ve doğrudan bağlanılıyor ise bir yerde güvenlik açığı yaratabilir bu durum. Bu tarz sonuçlarla uğraşmamak adına, telefonunuzun wifi paylaşım özelliğine bir şifre koymanızı öneriyoruz. Hem de güçlü bir şifre.

Güçlü Wifi Bağlantısı İçin Ayarlar

Telefonlarda, paylaşım söz konusu olduğu zaman genellikle çeşitli ayarlar oluyor. Ayarlar menüsünden, bağlantı hızınız için seçeceğiniz bir GHZ bağlantısı olmalı. Bunlar tabii ince ayarlar olduğu için, wifi paylaşımı işlemlerinden önce yapabilirsiniz daha ileri seviye kullanıcı olarak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı