Ana Sayfa » Mobil » Telefondaki Silinen Resimleri Kurtarmak
Güncelleme Tarihi: 3 Kasım 2017

Telefondaki Silinen Resimleri Kurtarmak

Telefondaki Silinen Resimleri Kurtarmak

Telefondaki Silinen resimleri kurtarmak birçok kişinin arayıp da bulmadığı işlemler arasında yer almakta. Ortalama bir akıllı telefonun 2 yıldan fazla ömrünün bulunduğunu varsayarsak, bu süre içerisinde binlerce resim çekilebilir, istenmeyen durumda birçok hatıranın yok olmasına neden olabilirsiniz. Telefonlardaki belge, resim ve fotoğrafları korumanın en kolay yollarından birisi de yedekleme yazılımları olsa da birçok kişi bu yazılımları nasıl kullanabileceklerini tam olarak bilmemektedir.  Telefondaki Silinen resimleri kurtarmak işletim sistemlerine göre değişiklik göstermekte olup birden fazla işlem yapmaya neden olabilir. Yazımız içerisinde hem Andoid hem de İOS işletim sistemi için kurtarma işlemlerinin nasıl olabileceklerinden bahsetmek istiyoruz.

Android İşletim Sistemli Telefondaki Silinen Resimleri Kurtarmak

Dünya üzerinde bulunan akıllı telefonların neredeyse %90 gibi bir kısmı Android işletim sistemine sahip olmakta.  Android işletim sistemine sahip olan cihazlardan silinen resimleri kurtarabilmek için öncelikle bilgisayarınıza 7-Data Recovery yazılımını indirmeniz gerekmektedir. Telefondaki Silinen Resimleri Kurtarmak tamamen kesin ve garantili bir işlem olmadığını, kurtarma işlemi olması durumunda SMS, Rehber, Video ve Resim gibi kişiler için önemli olabilecek her dosyayı kısa sürede geri getirebileceklerini belirtmek istiyoruz. Öncelikle telefonumuz ile bilgisayarımız arasındaki önemli bağlantıyı etkinleştirmemiz gerekmekte. Telefon ara yüzünden Ayarlar bölümüne girerek geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama modunu etkinleştirmek gerekmektedir. Yazılım içerisinden telefonumuzu seçerek kayıt işlemlerine başlanmalı ve hata ayıklama işlemi ile silinen tüm fotoğraf ve videoları ön bellek sayesinde kısa sürede geri getirebileceğinizi belirtmek istiyoruz. Piyasalar içerisinde 7-Data Recovery yazılımından daha güçlü bir geri getirme yazılımının bulunmadığını belirtmek istiyoruz.

İOS Telefondaki Silinen Resimleri Kurtarmak

İOS İşletim Sistemli Telefondaki Silinen Resimleri Kurtarmak Android işlemi kadar basit ve kolaydır. Öncelikle sahip olduğunuz bilgisayarlar içerisine bilgisayar ile telefon bağlantısın sağlayabilmek adına iTunnes yazılımını indirmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte Leawo iPhone Data Recovery yazılımını bilgisayarlar içerisine indirmeniz gerekmektedir. Bu yazılım 7-Data Recovery yazılımın birebir benzeri olup uygulama olarak aynı işlemleri yapmalarında kurtarma işleminin başlayabileceğini söyleyebiliriz. En eski modelden en yeni modele kadar tüm cihazlara karşı kurtarma yapabildiğini de ekstre olarak eklemek istiyoruz.

Telefondaki Silinen Resimleri Kurtarmak yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Telefondaki Silinen Resimleri Kurtarmak başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.