Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Tire (-) ve Alt Tire (_) Nasıl Yapılır?
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019

Tire (-) ve Alt Tire (_) Nasıl Yapılır?

Laptopta Alt Tire Nasıl Yapılır

Telefon ve bilgisayarınızın klavyelerinde alt tire ve tire işareti nasıl yapılır? Klavye üzerinde yazışmalar ve birçok kullanıcının E-Posta adreslerinde kullanmış olduğu alt tire ya da tire işaretleri nasıl yapılıyor? Birer noktalama işareti olan bu işaretler dilimize Fransızca’dan geçiş yapmış sözcüklerdir. Bilhassa bilgisayar kullanıcıları tarafından oldukça sık kullanılan bu işaretleri nasıl yapacağınızı öğrenmek bazen gerçekten büyük bir yükten kurtarıyor.

Laptopta Alt Tire Nasıl Yapılır?

Laptop kullanıcıları yazışmalar sırasında alt tire işaretini kullanmaya ihtiyaç duyabilir. Bazı kullanıcılar alt tire işaretinin nasıl yapılacağını bilmiyor olmalarından dolayı bu yazışmalar sırasında oldukça fazla zorluk çekebilir. Aslında oldukça basit olan bu işlemi yapmak için tek ihtiyacınız şu kombinasyonu takip etmek;

  • Tire işaretini yapmak için klavyenizin “Enter” tuşunun hemen sol üstünde yer alan – işaretine basmanız yeterli.
  • Alt tire nasıl yapılır? Alt tire yapmak için ise yine klavyenizde yer alan Shift tuşuna basılı tutarken – (tire) işaretine basmanız gerekiyor.

Shift Alt Tire

Böylelikle alt tire nasıl yapılır laptop ya da standart masaüstü bilgisayarlarınızda öğrenmiş oldunuz. Elbette bu kombinasyonlar Türkçe bir klavye kullandığınız takdirde geçerli olacaktır.

Telefonda Alt Tire Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmiş cep telefonları kullanıcıları yarı yolda bırakmamak adına hemen hemen her türlü ihtiyacımıza yanıt verecek şekilde dizayn edilmektedir. Elbette bu kadar çok özelliğin küçücük bir cihazda yer alıyor olması biraz karmaşanın yaşanmasına sebebiyet verebiliyor. Telefon kullanıcıları E-posta adresleri başta olmak üzere birçok alanda tire ve alt tire işaretini nasıl yapacağını gözden kaçırabiliyor. Peki, telefonda alt tire nasıl yapılır? Telefonda tire nasıl yapılır?

  • Cep telefonunuzdan tire veya alt tire işaretini yapmak oldukça basittir. Öncelikle bu noktalama işaretini koymaya ihtiyacınız olan noktaya gelerek tıklayınız. Yazım imlecinin belirtilen noktaya taşınması ardından telefon klavyenizden “123” yazısına tıklayınız.
  • Klavyeniz bir anda sihirli bir şekilde değişecek ve rakamların yanı sıra birçok noktalama işaretinin yer aldığı sayfaya geçiş yapacaktır. Bu alandan alt tire ve tire başta olmak üzere hemen hemen tüm noktalama işaretlerini bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Oldukça kolay bir şekilde cep telefonlarınızdan alt tire işaretini yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Tire (-) ve Alt Tire (_) Nasıl Yapılır? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Tire (-) ve Alt Tire (_) Nasıl Yapılır? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.