Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Turkcell APN ve MMS Ayarları
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2017

Turkcell APN ve MMS Ayarları

turkcellinternet

Turkcell APN ve MMS Ayarları

Turkcell operatöründe uzun yıllardır aktif olan ve sürekli kolay iletişim kurmamıza yardımcı olan MMS hizmetleri için ayarlar çoğu zaman güncelleniyor. Bu yüzden sizin için bu ayarları en güncel şekillerde ön plana çıkarmak istiyoruz. Detaylar ve daha fazlası için birkaç tıklama işlemi yeterli olacaktır. Bu ayarları almak için cihazınızın desteklemesi gerekiyor. Şayet destekleyen bir cihazınız var ise, ayarları yapmak için bir sms göndermeniz yeterli oluyor. Ama biz size madde madde anlatalım, daha kolay çözüm sağlayın.

MMS Ayarı için;

  1. Ayarlar menüsüne gelin,
  2. Mobil şebeke kısmına ulaşın,
  3. Erişim noktası adlarına ulaşın,
  4. Erişim noktası adlarından sağ taraftaki menüye gelin ve yeni APN ayarına ulaşın.
  5. Ardından aşağıdaki bilgileri girin ve kaydedin.

Apn Ayarları İçin;

  1. Menüden seçeneklere ulaşın,
  2. Seçenekler bölümünden cihaz ayarlarına ulaşın,
  3. Gelişmiş sistem ayarlarına ulaşın,
  4. TCP/IP ayarlarına ulaşın,
  5. Burada APN AYARLARI ETKİNLEŞTİRİLDİ seçeneğini işaretleyin. Ardından boşlukların hepsine (internet) yazın.

APN Kısmı internet

 

Olarak kaydediyoruz ve işlemi sonlandırıyoruz. Bu sayede APN ayarları da yapılmış oluyor. Mobil veri çalışmalarında ve hücresel erişim konusunda ön plana çıkarılan bütün seçimleri tek bir tıklama ile inceleyebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Bu sayede çok daha verimli ve çok daha estetik bir çalışma mantığına ulaşmış olacaksınız.

 

Turkcell APN ve MMS Ayarları yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Turkcell APN ve MMS Ayarları başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.