Turkcell Bip Para Transferi Yapma

0

Turkcell Bip Para Transferi Yapma

Teknoloji, insanların hayatlarını son 20 yıl içerisinde ciddi oranda değiştirmiş, birçok işleyişlerini kısa sürede tamamlamalarına olanak sağlamıştır. Bankacılık işlemleri başta olmak üzere birçok sistemde değişiklik meydana gelmiş, para transferleri daha kolay ve basit hale gelmiştir. Mobil uygulamalar üzerinden telefonlar ile birçok işlerini halleden kişiler, artık banka hesaplarına giriş yapmadan da para transferi yapabiliyor duruma geldi. Bugün, bu yazımız içerisinde Turkcell Bip Para Transferi Yapma hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Turkcell tarafından WhatsApp benzeri bir uygulama olarak geliştirlen Bip, mesajlaşmanın ücretsiz bir şekilde yapılmasına olanak sağlamakta. Geçtiğimiz gün getirilen bir güncelleme sayesinde artık Bip kullanıcıları uygulama üzerinden para transferi yapabilir hale geldi.

Bip İle Para Transferi Nasıl Oluyor?

Turkcell, Bip uygulaması üzerinden kullanıcılarına mesajlaşma yaparken aynı zamanda da para transferi yapmalarına olanak sağlamakta. Uygulama üzerinden yapılacak para transferi sırasında kişiler herhangi bir şekilde IBANN numarası ya da hesap numarası girmeye gerek duymazlar. Para transferi kullanıcıların doğrudan telefon numaraları üzerinden yapılmaktadır. Bip üzerinden para transferi yapabilmek için elbette bazı şartlar ve kurallar bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Yazımızın devamında Turkcell Bip Para Transferi Yapma için gerekli olan şartlar hakkında da bilgiler vermeye çalışacağız. Yapılan para transferi sırasında elde edilen parayı nakit olarak çekimine şu an için izin verilmemektedir. Kişiler, hesaplarında bulunan bakiyeler ile sadece alışveriş yapabilir, telefon faturalarını ödeyebilirler.

Turkcell Bip Para Transferi Yapma Şartları

Turkcell Bip Para Transferi Yapma işlemi için kişileri öncelikle hesaplarına kredi kartı bilgilerini ya da PayCell sistemini entegre etmeleri gerekmektedir. Kredi kartı şart olarak aranmasa da paycell hesabının bulunması kesinlikle gerekli olunduğu ifade edilmektedir. Uygulamaya giriş yapan kişiler, para göndereceği kişi ile sohbet ettiği sırada üst sırada bir TL simgesinin yer aldığını görecekler. TL ikonuna tıklanması ile beraber para transferinin hangi ödeme sistemi üzerinden yapılacağının seçilmesi gerekmektedir. Gerekli seçimin ardından tutar bilgisini giren kişiler, onay aşamasını vermeleri durumunda para transferinin başarılı bir şekilde sonlandığını göreceklerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.