İnternet'e Dair

Twitch Renkli Yazma

Twitch Renkli Yazma

Twitch Renkli Yazma konusu yayın takip eden kişilerin öğrenmek istediği en temel konular arasında yer almakta. Oyuncuların günümüzde yayınlarını canlı olarak yayımladığı bir alan haline dönüşerek büyük trend kazanan Twitch, her geçen gün yayıncılar ve izleyiciler tarafından ziyaret edilmeye başlanmakta. Yayıncılara sağlamış olduğu kolaylıklar ve gelir imkanı sayesinde artık birçok kişinin bu alan içerisinde etkinlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Açılan yayınlar sırasında abone olarak yayını izleyen izleyiciler, sohbet kutusu üzerinden fikirlerini ve isteklerini yayıncılar ile paylaşabilmektedir. Etkileşimin oldukça güzel olduğu bu alan tabii ki de bazı dönemlerde özel isteklerin de meydana gelmesine neden olmakta. Sohbet kutusundan yazan bazı abonelerin renkli yazılar yazdığını görüyor, bunun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Twitch Renkli Yazma konusunu detaylı olarak anlatacak olursak; Bilindiği üzere sohbet kutusu üzerinden yazılar gönderebilmek için yayıncı kişilere abone olmanız gerekmektedir. Twitch üzerinden yayın yapan her yayıncıya abone olmak göründüğü kadar maalesef ki kolay değildir. Abonelik ücretli olup aylık olarak ödenmesi gerekmekte. Şu an için abonelik ücretinin 5$ seviyelerinde olduğunu söyleyebiliriz. Abonelik işlemini gerçekleştiren kişiler yayıncıların yayınlarını istedikleri zaman isteyebilir, yayınları trolleyerek eğlenceli ortamların oluşmasına öncülük edebilirsiniz. Yazı içerisinde dikkat çekici bir şey dile getirmek isteyen kişiler çoğunluk ile yazılarını renkli olarak yazıp göndermektedir. Renkli yazı konusuna girecek olursak;

Twitch Renkli Yazı Yazma Kodu

Twitch Renkli Yazma işlemi aslında gayet kolaydır. Hazırladığınız metin yazısının başına ekleyeceğiniz /me kodu ile yazılarınızı renkli hale getirebilirsiniz. Sistem olarak otomatik olarak kırmızı renk seçeneğinin tanımlayarak paylaşıldığını söyleyebiliriz. Renk seçerek istediğiniz renge göre paylaşım oluşturmak istiyorsanız bunun için de ayrı bir paket almanız gerektiğini belirtmek istiyoruz. Bu paket 9$ değerine sahip olup bir ay boyunca kullanım olanağı sağlamaktadır.  Örnek olarak Twitch Renkli Yazma işlemini anlatacak olursak; “ /me Bu yazıyı renkli olarak gönderiyoruz” şeklinde göndermeniz durumunda yazınız renkli hale gelecektir. Artık oyunlar oyun olmaktan çıkarak kişilere büyük oranda gelir sağlayabilen iş kollarına dönmeye başlamıştır. Sizlerde bu alanda yayıncı olarak yer alabilir, oyun videolarınızı kitleleriniz ile beraber çekerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı