Genel Blog

Twitter Profilime Bakanları Görme

Twitter Profilime Bakanları Görme

Sosyal çevre, sosyal arkadaşlık, sosyal kitle insanların son zamanlarda en çok önem verdiği şeyler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda sosyal medya sitelerinde fenomen olmak isteyen kişiler, sosyal medya içerisinde bir kitleye sahip olmak için elinden geleni yapmaktadır. Yeri geldiğinde takibe takipler yaparak kitlesini büyütmeye çalışan kişiler bu bağlamda profillerine kimlerin girdiğini, ne gibi etkileşimlerde bulunulduğunu merak etmektedir. Twitter Profilime Bakanları Görme konusu bazı kişiler için takip ettiği kişilerin profillerine girip girmediklerini öğrenmek istemeleri durumunda ortaya çıkan bir ihtiyaç olarak gösterilmektedir. Bazı kişiler ise eski sevgililerinin, arkadaşlarının, ailesinin profillerine bakıp bakmadığını öğrenmek için de Twitter Profilime Bakanları Görme araçlarının var olup olmadığını merak etmektedir.

Twitter Profilime Bakanları Görme Uygulamaları Var Mı?

Öncelikle Google arama motoruna bu şekilde bir arama yaptığınızda birçok sitenin sizlere profilinize giren kişileri gösterdiğini, sizi takip etmeyen kişileri detaylı olarak sunduklarını görebilirsiniz. Bu gibi siteler, sizlere belirttiği şeyleri gösterme konusunda doğru bilgiler verdiklerini, Twitter Profilime Bakanları Görme işleminizi ayrıntılı olarak verdiğini söyleyebiliriz. Burada sıkıntılı olan tek şey; bu gibi sitelere giriş yaparken sizlerde Twitter kullanıcı adınız ve şifreniz istenecektir. Hiç bilmediğiniz, güvenmediğiniz bir siteye bilgilerinizi vermek ne kadar doğru birşey? Son zamanlarda baktığımızda birçok kişinin hesaplarına ulaşamadıklarını, hesaplarının çalındığına dair şikayetlerde bulunduklarını görebiliriz.

Bu tür siteler, yeni açılmış ya da düşük takipçili hesapların bilgilerini çalmak yerine onların profillerini amaçlarına uygun bir şekilde kullanmayı tercih etmektedir. Hesap sahiplerinin izni olmadan istedikleri kişiyi takip ettiren, Retweet attıran, beğeni gönderen bu siteler, bu gibi hizmetler üzerinden de para kazanmaktadırlar. Yüksek takipçili hesapları direk olarak çalma girişimleri uyguladıklarını, hesapların tüm bilgilerine sahip olduklarını söyleyebiliriz. Bu gibi şeylere gerek olmadığını, sosyal medyayı sadece eğlence için kullanmanızın daha doğru olduğunu söyleyebiliriz. Bu tür uygulamaların kişisel verileri de tehlike altına aldığını, profillerinize girerek sizler hakkında gizli olan tüm bilgilere eriştiğini söyleyebiliriz. Twitter her ne kadar bu tür uygulamaları yasaklamaya çalışsa da sayıları her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı