Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Twitter Telefondaki Kişileri Kaldırmak
Güncelleme Tarihi: 6 Ocak 2018

Twitter Telefondaki Kişileri Kaldırmak

Twitter Telefondaki Kişileri Kaldırmak

Twitter Telefondaki Kişileri Kaldırmak sosyal medya kullanıcıların son zamanlarda öğrenmek istediği temel konular arasında yer almakta. Bilindiği üzere sosyal medya ağları kişilerin bazı durumlarda izinleri olmadan kişisel bilgilerini kullanarak işlemler yapmaktadır. Sosyal alanın en renkli dünyası arasında gösterilen Twitter, kayıt işlemi ile beraber kişilere daha çok tanıdık kişileri takip etmesi üzerine önerilerde bulunmaktadır. Bu işlemin nasıl yapıldığını, Twitter’ın yakınlarımızı ve tanıdıklarımızı nereden bulup öğrendiklerini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Twitter kayıt işlemi sırasında kişilerden profillerin bot olmadıklarını kanıtlamak amacı ile telefon numaraları üzerinden onay yapmalarını istemekte. Sistem içerisine otomatik olarak eklenen telefon numaraları, kişilerin rehber listesi içerisinde bulunan twitter kullanıcılarını otomatik olarak tespit ederek kişilere öneri olarak sunmaktadır. Bizlerde bu yazımız içerisinde numaralarını gizlemek isteyen kişilere Twitter Telefondaki Kişileri Kaldırmak hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Twitter’ın numaraları datası içerisinde tutmasının aslında birçok olumsuz etkisi olabilmektedir. Kişilerin hesaplarına kendilerinden habersiz bir kişinin girmesi durumunda sadece hesabınıza değil aslında telefon rehberinizi de ele geçirebilmekte. Hem kullandığınız hesap hem de telefon numaranız sizler için önemli ise birkaç adım ile telefon numaranızı Twitter sistemi içerisinden kaldırabilirsiniz. Birçok kişi twitter’ın kimi takip etmeli özelliğini kullanmamasından dolayı numaralarının kayıtlı olarak durmasının bir anlamının olmadığı da ifade edilmekte. Twitter Telefondaki Kişileri Kaldırmak işleminde yapılması gereken işlemleri aşağıda anlatmaya çalıştık.

  • Öncelikle kişiler Twitter hesaplarına giriş yaparak Ayarlar bölümüne giriş yapmaları gerekmektedir. Ayarlar bölümünde yer alan “Twitter Verilerin” bölümüne geçiş yapacaklardır. (Bu aşamada kişilerden güvenlik amacı ile Twitter şifresi talep edilecektir.)
  • Şifre girişinin ardından kişilerin hesapları ile ilgili bazı önemli detayların yer alındığı görülmekte. Hesaplarına yapılan girişler, girişlerin hangi cihazlardan nereden giriş yapıldığı gibi oldukça özel verilerin yer aldığı görülmekte. En alt sırada yer alan Kişilerim bölümünü gören kişiler bu bölüme giriş yapmaları gerekmektedir.

Kişilerim bölümüne giriş yapan kişiler daha önce onay vermişler ise bu bölümünden rehberleri ile ilgili detayları görebilirler. Ayrıca yine bu bölümde rehberinizde kayıtlı olan kullanıcıların Twitter adreslerini, mail adresleri gibi bilgilerin de yer aldığını görebilirsiniz. Üst bölümde yer alan Tüm kişileri kaldır seçeneğine tıklanması durumunda Twitter Telefondaki Kişileri Kaldırmak işleminin sorunsuzca işlediğini söyleyebiliriz.

Twitter Telefondaki Kişileri Kaldırmak yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Twitter Telefondaki Kişileri Kaldırmak başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.