Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma

Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma

Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma konusu bazı anlarda insanların anlık olarak ulaşmak istediği veriler arasında yer almaktadır. Bugüne kadar sosyal medya hesaplarımız olmak üzere bilgisayar şifreleri, banka hesap şifreleri, mail şifreler gibi tonlarca şifre beynimiz içerisinde kendilerine yer bulmaya çalışmaktadır. Birçok kişi bu durumdan kurtulmak adına tek bir şifre belirleyip o şifreyi heryerde kullanmaya çalışmaktadır. Bu durum oldukça riskli olup bir alanda yapacağınız hata tüm hayatınıza mal olabilmektedir. Bu yüzden her defasında farklı şifreler kullanmak isteyen kişiler hafızalarına yenik düşük koydukları şifreleri kolay bir şekilde unutabiliyorlar. Eğer unuttuğunuz şey Wİ-Fİ şifresi ise sıkıntı yok. Bu yazımızda Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğim.

Windows işletim sistemi, bir kablosuz ağa bağlanmamız durumunda ağ şifresini önbelleğine kaydeder. Her seferinde şifre girmememizin, otomatik olarak ağlara bağlanabilmenin sırrı aslında budur. Bizlerde önbelleğe kaydedilen şifreleri kolayca görebildiğimiz için unutulan Wi-Fi şifresini kısa sürede görebiliyoruz. Yapılacak işlemlerden bahsedecek olursak;

Bilgisayardan Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma

İlk olarak kesinlikle bilgisayar ile kablosuz ağınızın birbirleri ile bağlantılı olup olmadığını kontrol edin. Aradaki bağlantı kesilmiş ya da yok ise herhangi bir işlem yapamazsınız.

Yukarıdaki gibi Kablosuz ağ bağlanma ekranına geliyor ve Wi-Fİ şifresini unuttuğumuz ağa sağ tıklayarak durum bölümüne giriyoruz.

Durum bölümüne giriş yaptığınızda sizleri yukarıdaki gibi bir ekran karşılayacak. Burada birçok bölüm olduğunu ve bizim işimizin mavi ile işaretli olan Kablosuz Özellikleri kısmı ile ilgili olduğunu belirtelim.

Burada kablosuz ağınız ile ilgili tüm ağ özellikleri karşınıza çıkacaktır. Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma için bizim yukarıda yer alan Güvenlik bölümüne giriş yapmamız gerekmekte.

Güvenlik kısmında ise artık işlemlerin yavaş yavaş sona erdiğini görebiliyoruz. Ağ Güvenlik Ayarı bölümünde bizim unuttuğumuz Wi-Fi şifresi yer alıyor. Aşağıdaki karakteri göster sekmesine tıkladığımızda;

Karakteri Göster dediğimizde unuttuğumuz o Wi-Fi şifresinin bizlere doğru bir öpücük attığını görebiliyoruz. Şifreyi kopyalayıp bir yere not ettiğinizde sıkıntısız olarak erişime devam edebilirsiniz. Her defasında şifreyi unutursanız bu adımları uygulayarak şifrenize kavuşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.