İnternet'e Dair

Utorrent Eşler Aranıyor Hatası Çözümü

Utorrent Eşler Aranıyor Hatası Çözümü

Genellikle film veya oyun gibi çok zaman alan indirmelerde uTorrent kullanmayı tercih ediyoruz. uTorrent’te indirme işlemi yaptığımız zaman bazen indirme işlemine başlamayı “Eşler Aranıyor” yazısı karşımıza çıkabilir. Peki, bu durumda ne yapmalıyız? Yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz.

Eşler Aranıyor hatasını düzeltmek oldukça basit bir işlem. Fakat düzeltme yaptıktan sonra indirmek istediğiniz torrent daha yavaş şekilde inebiliyor.

Utorrent Eşler Aranıyor Hatası Nasıl Düzeltebilirim?

Eşler Aranıyor hatasını düzeltmek için ilk olarak indirmek istediğiniz torrentin üzerine gelin ve sağ tıklayın. Sağ tıkladıktan sonra çeşitli seçenekler karşımıza gelecek. Bu seçenekler arasından Özellikler’i tıklayın. Karşımıza bir pencere açılacak burada çeşitli kodlar yer almaktadır. Bu kodları güncel olan tracker listesi ile değiştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra Tamam seçeneğine tıklayarak sorunu çözebilirsiniz.

uTorrent’in indirme işlemini yapabilmesi için bu kodları çalışmayan bütün torrentler için uygulamanız gerekir. Güncel treackerları ise torrent oyun indirme siteleri üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Genellikle bu trackerlr forumlarda sürekli güncel bir şekilde dağıtılmaktadır.

Belirttiğimiz gibi bu kodları değiştirdikten sonra aldığınız hatayı almayacaksınız. Fakat indirme hızınız düşecektir. Aslında indirme hızınızın internetinizle de alakası var. Eğer internetinizin indirme hızı çok düşükse bu da indirmenizin yavaş olmasına sebep olacaktır. Bu yüzden uTorrent üzerinden bir şey indireceğiniz zaman çok fazla sekme açmayın ve Skype gibi internet bağlantınızı etkileyecek uygulamaları kapatın.

Etiketler

Admin

{Sitemizi paylaşarak bize destek olabilirsiniz}

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı