Genel Blog

Uzak Masaüstü Bağlantısı Programları

Uzak Masaüstü Bağlantısı Programları

Uzak Masaüstü Bağlantısı Programları hakkında hazırladığımız bu yazı, bu tür programlar arayan kişilere rehber olacaktır. Bilgisayar sorunları, bazı durumlarda insanların içinden çıkamayacağı bir hal alarak yardıma gereksinim duyarlar. Eğer yanlarında ilgili sorunu çözebilecek kişiler yoksa yakın arkadaş, eş, dostlarından yardım isterler. Eğer arada mesafe gibi bir durum varsa bilgisayarlarına Uzak Masaüstü Bağlantısı Programları ile bağlanarak sorunların çözülmesini isterler. Eğer daha önce bu tür programlar duymadı ya da bilmiyor isen sana çok güzel önerilerimiz olacak.

TeamViewer

Dünya üzerinde Uzak Masaüstü Bağlantısı Programları denilince birçok kişinin aklına doğrudan TeamViewer gelmektedir. Bireysel, ticari olmayan kullanımlara tamamen ücretsiz olarak sunulan program, işletmeler için cüzi bir ücrete satılmaktadır. Uzak masaüstü bağlantısında dosya transferleri yapabilir, karşıdaki kişinin bilgisayarına tam bir erişim sağlanabilmektedir.

Alpemix

Alternatif programlar arasında yer alan Alpemix, hem ücretli hem de ücretli sürümleri ile masaüstü bağlantısının uzaktan yürütülmesine olanak sağlamakta. Özellikle Freelancer olarak çalışan kişilerin proje dosyalarını müşterilerine sunmak ya da doğrudan müşterilerinin bilgisayarlarına kurmak için ideal programlar arasında yer almakta.

AnyDesk

Kendisini dünyanın en hızlı masaüstü programı olarak gösteren ve bu bağlamda çalışmalarını hızlandıran AnyDesk, saniye başı 60 kare görüntüyü kullanıcılarına sunmaya çalışmaktadır. 30 günlük bir deneme paketinin bulunduğunu, akabinde ücretli versiyonunun satın alınması gerektiğini hatırlatalım.

Remote Desktop Protokol

Windows tabanlı işletim sistemlerinde otomatik olarak kulu olan Remote Desktop Protokol, başlat menüsünden uzak masaüstü yazınca otomatik olarak gelmektedir. Bu program, İP adresleri üzerinden kişilerin bilgisayarlarına bağlantılar kurmalarında olanak sağlamakta. Daha çok VPS gibi sanal sunucu kullanan kişilerin ilgi gösterdiği bir yazılımdır.

Splashtop

TeamViewer, ilk kez çıkardığı mobil uygulama ile telefonlar üzerinden de bilgisayar kontrolünün yapılabileceğini duyurmuştu. Bunun üzerine hareket eden Splashtop, birçok platformda anlık olarak çalışan mobil uygulamalar geliştirerek müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya çalıştı. Hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu ile Uzak Masaüstü Bağlantısı Programları arasındaki yerini almaktadır.

 

Yukarıdaki programların tamamı aynı işlevleri görse de hız bakımından birbirinden ayrıldığını belirtelim.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı