İnternet'e Dair

WhatsApp Kalın- İtalik- Çizgili Yazma

WhatsApp Kalın- İtalik- Çizgili Yazma

Anlık mesajlaşma servisleri içerisinde dünyanın en büyük uygulamalarından birisi olarak gösterilen WhatsApp, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmakta olup geliştirme ve güncelleştirmelerine devam etmektedir. Facebook tarafından satın alınması ile beraber kullanıcı isteklerine daha fazla önem veren platform, sadece mesajlaşma uygulaması olarak görülmeyip aynı zamanda görüntülü ve sesli görüşmelerin yapılabildiği bir alana dahi dönüştürülmeye başlanmıştır. Popüler uygulamalardan olan Snapchat’in Hikayeler özelliğini de bünyesine katması ile beraber uygulamayı kullanan kişilerin daha da eğlenceli vakitler geçirebilmesine de imkan tanımakta. Sohbetler sırasında farklı bir mesajlaşma ortamı oluşturmak isteyen kişiler son zamanlarda birçok kişinin uyguladığı WhatsApp Kalın- İtalik- Çizgili Yazmanın nasıl olduğunu merak etmektedirler. WhatsApp Yazı Stilleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler yazımızın devamını okuyabilirler.

WhatsApp’ta Kalın Yazı Yazma

WhatsApp sohbetleri sırasında birçok kişilerin vurgulamak istediği kelimeleri kalın olarak yazdığını görüyor, bunun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.  Sohbet sırasında kalın olarak yazmak istediğiniz kelime ya da cümlenin başına ve sonuna yıldız koymanız durumunda vurgulamak istediğiniz kelime ya da cümle kalın olarak sunulacaktır. Örnek olarak; selam nasılsın cümlesinin hem başına hem de sonuna (*) koyduğumuz için sizlere kalın olarak yansıyacaktır.

WhatsApp’ta İtalik Yazı Yazma

Kalın yazı yazmak için cümlenin başına ve sonuna yıldız (*) koyarken italik yazı stilinde ise vurgulanmak istenilen kelime ya da cümlenin hem başına hem de sonuna alt tire (_) koymak gerekmektedir. Örnek olarak; Bugün 14:00’da buluşuyoruz değil mi? Cümlesinde saat olarak belirttiğimiz bölüm italik olarak yazılmıştır.

WhatsApp’ta Üstü Çizik Yazı Yazma

Kalın ve italik ile beraber merak edilen diğer konular arasında da üstü çizik yazının nasıl yapıldığıdır. Bunun için yine istenilen kelime ve cümlenin başına ve sonuna yaklaşık işareti (~) koymak gerekmektedir.  Örnek olarak; ~bu kadar ~ da olacağını tahmin etmiyordum.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı