Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu

Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu

Akıllı telefonlar üzerinden ücretsiz bir şekilde mesaj, resim, video gönderimine olanak sağlayan, güvenini arasında ücretsiz sesli ve görüntülü konuşmalar yapılmasını sağlayan WhatsApp, vermiş olduğu hizmet sayesinde kullanıcı sayısını 1 milyarın üzerine çıkartmış durumda. Hemen hemen tüm telefon kullanıcılarının telefonlarında yüklü olan WhatsApp mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada yer almakta. Telefonunuzun rehberinde bulunan kişiler, WhatsApp kullanmaları durumunda WhatsApp rehber bölümünde de listelenmekte. Bazı durumlarda teknik sorunlardan dolayı WhatsApp, telefondaki kişileri göremiyor olabilir. Bu durum arkadaşlarınızla ya da herhangi biriyle sohbet etmenizin önüne geçebilmektedir. Bugün bu yazımızda WhatsApp Kişiler Görünmüyor Sorunu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Whatsapp Kişiler Görünmüyor Sorunu

WhatsApp’a giriş yapan kullanıcılar, uygulamanın kişileri görmüyor sorunlu ile karşılaşmaları durumunda. Yapacaklar ilk işlem;

  • WhatsApp’ın üst bölümünde yer alan menü tuşuna tıklayarak sırası ile Ayarlar > Kişiler > Tüm Kişileri göster işlemlerini yapıyoruz.

Bu işlem, WhatsApp’a rehberinize erişebilme yetkisini bütünü ile vermektedir. Bu adım sorunu çözmeniz için yapmanız gereken ilk işlemler arasında yer almakta. Eğer bu çözüm ile ölen kişileri görme konusunda sorun yaşıyorsanız;

  • WhatsApp’a gelen güncelleştirmeler uygulamanın bir takım erişim izinlerinin kapanmasına neden olabilmektedir. Bunun için öncelikle Play Store ya da AppStore içerisine girerek WhatsApp güncelleme kontrolü yapmanızı öneririz. Eğer güncelleştirme var ise en kısa sürede yaparak soruna çare bulabilirsiniz.
  • Mesaj atmak istediğiniz kişi rehberinde kayıtlı olup olmadığını, doğru numara girip girmediğini emin olun. Bazı durumlarda yanlış yapılan kayıtlardan ötürü de rehberde kişiler gözükmeyebilir.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra hala sorun devam ediyorsa WhatsApp’ı telefonlarınızdan kaldırarak tekrardan yükleyin. Rehberinizdeki kişiler doğru kayıtta ise mesaj atmak için hiçbir engel yok ise son çare olarak WhatsApp’ı telefonlarınızdan kaldırarak yeniden yüklemeniz gerekmekte. Yeniden yükleme işlemi yaparken WhatsApp’ın rehberinize ve telefonlarınıza istediği erişim iznine onay vermeniz gerekmekte. Gerekli yetkiyi alması durumunda artık rehberinizde bulunan tüm kişilere mesaj atabilir hale geleceksiniz.

Bu adımlar sonucunda da bir sorun yaşamanız durumunda bizlere YORUM bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir