Mobil Uygulama

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Sorunu Çözümü

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Sorunu Çözümü

WhatsApp mesaj gitmiyor surunu, özellikle bazı anlarda sıkça karşımıza çıkan bir sorun. Bu sorunun hem kendi içindeki değişimi, hem de kullanıcıya bağlı sorunlar olarak karşımıza çıkması, geleneksel bir farklılık çıkarıyor bizler için. Peki ama neden gitmiyor mesajlar? Bunun birkaç nedeni var. Gelin hepsine göz atalım.

Öncelikle Telefonunuzu kapatınız ve bir süre bekledikten sonra tekrar açınız.

Not: Mesaj göndermek istediğiniz kişi sizi engellemiş olabilir, sizi engellemediğine eminseniz yazımızı okumaya devam ediniz.

Bağlantı Problemlerine Dikkat!

Öncelikle bağlantınızın doğru olup olmadığına bakın. Telefonunuz ile herhangi bir internet sitesine girmeyi deneyin mesela. Ya da video izleme siteleri üzerinden bir video çalıştırmayı deneyin. Eğer bunlar oluyor ise, sorun internet bağlantınız ile ilgili değil demektir. Bunların yanında, bir de WhatsApp mesajlarınnı size gelip gelmediğine bakın. Sizin attığınız gitmiyor ama size mesaj geliyor mu? Bu konu önemli. Eğer size mesaj geliyor ama sizin gitmiyor ise, uygulama ile ilgili bir sorun var. Uygulamanızı kontrol edin ve güncellemelere göz atın. Güncellemeleri hallettiğiniz zaman sorun ortadan kalkmış olacaktır diye düşünüyoruz.

Uygulama Problemi!

Bir diğer seçenek de uygulama ile ilgili sorun. Şayet yukarıda saydıklarımız başarısızlık ile sonuçlandıysa, uygulamanın ayarlarına girmenizi öneriyoruz. Ayarlara girin ve uygulamayı dondurun. Ardından programı tekrar başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Büyük ihtimalle problem çözülmüş olacak ama siz yine de bu durumda bir kontrol mekanizmasına sahip olursanız, çok daha net ve bilgili bir seçeneğe ulaşmış olursunuz. Bu iki seçenek, genellikle WhatsApp mesaj gitmiyor sorunu için oldukça uygun bir çözüm üretecektir.

İphone Whatsapp Mesaj Gitmiyor Sorunu Çözümü

Öncelikle Whatsapp uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyiniz eğer düzelmez ise aşağıda anlattığımız yöntemi uygulayınız.

Adım 1- Telefonunuzda  “Ayarlar” uygulamasını açınız.

Asım 2- Şimdi  “Genel” sekmesine tıklayın ardından  “Sıfırla” sekmesine tıklayınız.

Adım 3-  “Tüm içerikleri ve ayarları sil” sekmesine tıklayınız.

Son çare olarak bu işlemi yapınız umarım whatsapp mesaj gitmiyor sorununuz çözülmüştür.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı