İnternet'e Dair

Whatsapp Resim Kalitesi Düşürmeden Fotoğraf Yollama

Whatsapp Resim Kalitesi Düşürmeden Fotoğraf Yollama

Whatsapp Resim Kalitesi Düşürmeden Fotoğraf Yollama yöntemi birçok kişi tarafından merak edilmekte. Popüler mesajlaşma servisi içerisinde günlük 55 milyara yakın mesaj gönderilirken milyonlarca da resim gönderilmekte. Kullanıcı sayısını 1,5 milyara çıkaran uygulama, rehberinizde WhatsApp kullanan kişiler ile ücretsiz olarak mesajlaşabilmenize, ücretsiz olarak sesli ve görüntülü konuşmalar yapabilmemize olanak sağlamakta. Kullanıcıların büyük bir bölümü sohbet için bu alanı kullansa da fotoğraf ve video transferi için kullanan kişi sayısı bir o kadar fazla. Genel olarak kullanıcıların şikayetlerinden biriside WhatsApp üzerinden gönderdikleri resimlerde görüntü kalitesinin düştüğünü, istedikleri şekilde gitmediğidir. Bu yazımız içerisinde Whatsapp Resim Kalitesi Düşürmeden Fotoğraf Yollama konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

 

Kalite Bozulmadan Fotoğraf Gönderme işlemini bizler Android telefonlara uygun olacak şekilde anlatacağız. İOS mobil işletim sistemi kullanıcıları da anlatım üzerinden kendilerine uygun işlemleri uygulayarak kaliteli fotoğraf gönderme işlemini yapabilirler. Öncelikle WhatsApp’a giren kişiler, fotoğraf göndermek istedikleri kişinin sohbet penceresine giriş yapmaları gerekmektedir.  Bu aşamaya kadar gelen kişiler, sohbet penceresi içerisinde yer alan ataç penceresine girerek dosya ekleme simgesine tıklamaları gerekmektedir.

Dosya ekleme kısmına fotoğrafları Galeri üzerinden değil, dosyanın bulunduğu uzantıdan seçmeniz gerekmekte. Aşağıda görebileceğiniz gibi Dokümanlar bölümünden telefon hafızasına giriş yapan kişiler, burada kamera tarafından çekilen fotoğrafları görerek istediğini seçmesi durumunda kalitesi bozulmadan gönderilebileceğini görecekler. Direk ataça dokunup galeri seçiminde bulunulması fotoğrafın sıkıştırılarak gönderilmesine neden olmakta. Bu durum da istenmeyerek kalite ve görüntü bozukluğunu meydana gelmesine neden oluyor. Dokümanlar üzerinden fotoğraf gönderme işleminde gönderilenin bir resim olarak algılanmaması boyunun ve kalitesinin etkilenmemesine neden olmakta.

Bu işlemin aynısı İOS işletim sistemine sahip telefonlarda da yaparak galeri haricinde fotoğrafların tutulduğu dosyalar bölümünden seçerek gönderimlerde bulunabilirsiniz. Her iki işletim sisteminde de WhatsApp Fotoğraf Kalitesi Düşüyor sorunu yaşamamak adına resimleri tek tek göndermeniz gerektiğini belirtmek isteriz.

Bununla beraber son zamanlarda mobil işletim sistemlerinde rarlı dosyaları çıkarabilmek için ZİP uygulamalarının geliştiğini görmekteyiz.Herhangi bir ZİP uygulamasını indirerek göndermek istediğiniz fotoğrafları rarlayıp göndermeniz durumunda da kalitelerde bir bozulma yaşanmayacaktır. Bu gibi işlemler sonucunda daha mutlu ve sıkıntısız fotoğraf gönderme işlemleri yapabilirsiniz.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı