WhatsApp’a Şifre Koyma

WhatsApp’a Şifre Koyma

Dünyanın en büyük mesajlaşma servisi olan WhatsApp, artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Kullanıcı deneyimlerine önem veren şirket, gelen her isteği yerine yerine getirmek için büyük çalışmalar ortaya koymakta. Tamamen ücretsiz olarak sesli, görüntülü telefon görüşmeleri sunan şirket, mesajlaşma konusunda büyük değişimler meydana getirmiş durumda. Gün içerisinde birçok özel ve iş mesajlaşmalarını platform içerisinde yürüten kişiler, telefonlarının izinsiz olarak farklı kişilerin eline geçmesi durumunda mesajlarının okunmaması için birtakım önlemler almaktadır. Bu yazımız içerisinde mesajlarını koruma altına almak isteyen kişiler için WhatsApp’a Şifre Koyma konusunu ele almaya çalışacağız. Bu konu üzerine yapılan çalışmalardan ilki telefonun geneline mesaj koymak ya da WhatsApp uygulaması içerisine parola koymak olduğunu söyleyebiliriz.

Telefonun geneline parola koymak sizi yorabileceğini, her seferinde telefonlarını açmak ile uğraşmak istemeyen kişiler doğrudan WhatsApp’a Şifre Koyma işlemini uygulamak istemektedirler. Bu işlem için WhatsApp’ın kendi uygulaması olmadığını, alternatif yardımcı uygulamalardan destek alabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Android ve İOS mağaza içerisinde yer alan yardımcı uygulamalardan bahsedecek olursak;

Smart AppLock

Google Play Store içerisinde yer alan uygulamalar içerisinde en popüleri olan Smart AppLock uygulaması WhatsApp başta olmak üzere sizler için önemli olan her uygulama özel şifre oluşturmanıza olanak sağlamakta. Programın kurulumu ile beraber hangi uygulamalara şifre koyabileceğinizi seçebilir, Ayarlar bölümünden Şifre bölümüne girerek istediğiniz şifreyi oluşturabileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Lock For WhatsApp

Smart AppLock uygulaması başta WhatsApp olmak üzere cihaz içerisinde bulunan tüm uygulamalara şifre koymaya izin verirken Lock For WhatsApp uygulaması sadece WhatsApp’a Şifre Koyma işlemi yapmaktadır. Programı indirmeniz durumunda kurulumunu yaparken şifre veya desen belirlemeniz durumunda şifre işleminin başarılı bir şekilde entegre edildiğini söyleyebiliriz.

Android cihazlar için bu listenin oldukça uzayabileceğini fakat İOS için seçeneğin çok fazla olmadığını söyleyebiliriz. Güvenlik önlemleri nedeni ile uygulamalar üzerinde 3. parti yazılımlar kullanmaya izin vermeyen Apple, İOS işletim sistemlerinde yapılacak Jailbreak işlemi durumunda WhatsApp’a Şifre Koyma işlemi yapabilirler. Jailbreak işlemi yapılması durumunda BioProteck, WhatsApp++, Watusi gibi yazılımların yüklenmesi durumunda işlemin başarılı bir şekilde tamamlanacağını söylemek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir