Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Windows 10 Düşük FPS Sorunu Çözümü
Güncelleme Tarihi: 2 Temmuz 2017

Windows 10 Düşük FPS Sorunu Çözümü

windowsfps

Windows 10 Düşük FPS Sorunu Çözme

Birçok kullanıcı bilgisayarını Windows 10’a yükselttikten sonra LOL, CS:GO gibi oyunlarda düşük FPS sorunu yaşadığını ve kasma sorunları yaşadığını belirtiyor. Bizde sizlere bugün ki yazımızda bu sorunu nasıl ortandan kaldıracağınıza dair bilgi vereceğiz.

NOT: Lol Fps Arttırma ve Cs Go Fps  Arttırma adlı paylaşımlarımızı incelemenizi öneririz.

 

Update Sorunu Çözmüyor

Windows 10’da kasma sorunuyla karşı karşıya kalınmasının en büyük sebeplerinden birisi ekran kartı sürücülerinin güncel olmamasıdır diyebiliriz. Windows normalde kurulumdan sonra ekran kartınızı otomatik olarak tespit ediyor ve sürücüsünü indiriyor. Fakat hem NVIDIA hem de AMD’nin Windows 10 üzerinde yer alan sürücüleri güncel sürücüler değil. Bu yüzden de güncellik sorunu başlıyor. Bu sorunu çözmenin yolu ise ekran kartı sürücüsünü kaldırarak, üreticinin resmi internet sitesinde yer alan sürücüsünü yüklemektir.

Nasıl Güncel Sürücüyü Yüklerim?

Yazımızda sizlere ekran kartı üreticinizin resmi internet sitesinde yer alan sürücüsünü kullanmanız gerektiğini söyledik. Bunu yaparken bazıları sorun yaşayabiliyor. Sorun yaşamadan güncel ekran kartını şu adımları takip ederek yükleyebilirsiniz:

-İlk olarak klavyenizden Win + X tuş kombinasyonuna basıyorsunuz ve açılan pencereden Aygıt Yöneticisi’ne giriyorsunuz.

-Aygıt Yöneticisi’ne girdikten sonra burada Görüntü Bağdaştırıcılarına tıklıyorsunuz ve oyunlarda kullandığınız ekran kartına tıklayarak Kaldır diyorsunuz.

-Ekran kartını kaldırma işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz.

-Sonrasında ise kullandığınız ekran kartının resmi sitesine giderek Windows 10 için güncel olan sürümü indiriyorsunuz.

Ekran kartını güncel sürüme getirdiğiniz zaman oyunlarda yaşadığınız kasma sorunu tamamen ortadan kalkacaktır.

Windows 10 Düşük FPS Sorunu Çözümü yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Windows 10 Düşük FPS Sorunu Çözümü başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.