Windows 10 Oyunlarda Kasma Sorunu Çözümü

 Windows 10 Oyunlarda Kasma Sorunu Çözümü

Bilgisayarını Windows 10’a yükselten  çoğu bilgisayar kullanıcıları oyunlarda kasma sorunları yaşadığını söylüyor. Hatta bilgisayarının sistemi çok iyi olan kişiler bile bu sorunla karşı karşıya kalabiliyor. Yazımızda sizlere Windows 10 kasma sorunu çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

NOT: Windows 10 Düşük Fps adlı makalemizi incelemenizi öneririz.

Windows 10 kasma sorununu engellemek için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

-İlk olarak eğer oyunlarınızı yüksek grafik ayarlarında oynuyorsanız, bu grafik ayarlarını düşürmeniz gerekir. Bu oyun oynarken kasma sorunlarına engel olacağı gibi bilgisayarınızın çabuk ısınmasını da engelleyecektir.

-Grafik ayarlarını düşürmenize rağmen bilgisayarınız hala ısınıyorsa ve dizüstü bilgisayara sahipseniz bir soğutucu kullanmanız iyi olacaktır Çünkü bilgisayar belli bir sıcaklığa ulaştığı zaman kartınızın yanmaması için kendisini kapatacaktır.

-Oyun dosyaları arasında bozuk olanlar varsa bu dosyaları onarmalısınız. Bu bozuk dosyalar hem oyunu oynamanıza engel olacak hem de kasmalara sebep olacaktır.

-Ekran kartınızın sürücüsü her zaman güncel olmalıdır. Windows 10’a yükseltirken ekran kartınızın sürücüsü güncellenir. Fakat bu sürücü bazen son güncel sürücü olmayabilir. En güncel ekran kartı sürücüsünü ekran kartınızın resmin internet sitesinden indirebilirsiniz.

-DirectX dosyalarınızı sürekli kontrol edin. Dosyalarınız güncel olmayan bir sürümde ise sürümünüzü yükseltin ve içerisinde bulunan çöp dosyaları temizleyin.

-Windows’unuzu güncel tutun. Gelen güncellemeleri düzenli olarak yapmaya çalışın. Yalnız bunu otomatik olarak ayarlamayın güncellemelerinizi manuel yapın. Çünkü oyun içerisinde yapılacak olan güncellemeler oyunda kasmalara sebep olabilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.