Ana Sayfa » Wordpress Eklentileri » WordPress Spam Yorumları Engelleme Eklentileri
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018

WordPress Spam Yorumları Engelleme Eklentileri

wordpress-spam-yorumlari-engelleme-eklentileri

WordPress Spam Yorumları Engelleme Eklentileri

Wp üzerinde pek çok spam yorum olabilir. Özellikle aktif bir wordpress hesabınız var ise ve içerik girişi yapıyor iseniz, size dair kullanılan çözümlerin hepsini online olarak incelemeniz mümkün. Ama yorum konusu gerçekten yorucu çünkü hem konu bakımından, hem de içerik bakımından otomatik virüsler ve robotlar yorum yaptığı için, durum gerçekten uğraştırıcı bir hal alıyor. Bu yüzden tek tek yorumları silmek yerine bunu sizin için yapan, engelleyen yazılımlar, eklentiler bulunuyor.

WordPress Spam Yorumları Engelleme

Bildiğiniz gibi WordPress kendi içerisinde oldukça güçlü ve gelişen bir platform. Bu konuda herkesten daha fazla kitleye sahip. Bu yüzden herkes, wp için bir eklenti geliştiriyor. Bu da onun halka açık olmasının, açık kodlu olmasının en büyük nedeni. Sizler için spam yorumları engelleme WordPress aramalarında ulaşabileceğiniz eklentileri sıralayalım.

  • Bizim bu konuda en çok kullandığımız ve kendisine güvendiğimiz eklenti Delete Pending Comments isimli bir eklentidir. Bu eklentiyi rahatlıkla bulabilir ve kurulumunu yapabilirsiniz.
  • Akismet (meşhur bir spam yorum engelleyicisidir) eklentiyi kurduktan sonra api key almanız gerekiyor. Api key alımı sonrası hesabınızı aktif edip spam yorum sorununa çare bulabilirsiniz.
  • Sitenize “Realy Simple Captcha” eklentisini kurarak spam yorumları yüksek oranla engellemiş olursunuz.(Yakında eklentinin incelemesini sitemize ekleyeceğiz.) Buraya tıklayarak eklentiyi indirme sayfasına gidebilirsiniz.
  • Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft adlı eklentiyi kullanmanızı öneriyoruz, bizde sitemizde bu eklentiyi kullanıyoruz. Aşağıda bulunan resimdeki “Ben robot değilim” yazısının solunda bulunan kutucuğa tıklayarak kolayca yorum yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak eklentiyi indirebilirsiniz.

Bu dört spam yorum engelleme eklentilerinden istediğinizi kullanarak ve ihtiyaca göre ekstra güvenlik katmanı kullanarak, gerekli yorum engelleme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Bizim önerimiz de bu yönde olacağı için bahsettiğimiz eklentiler tam size göre bir çözüm yaratacaktır. Biz bu eklentileri öneriyoruz siz istediğinizi deneme yanılma yoluyla kullanabilirsiniz. Sitenizin güvenliği ve spam yorumların silinmesi için, eklentiler gerçekten kurtarıcı bir yere sahip.

WordPress Spam Linkleri Engelleme

  • WordPress Admin Paneline giriş yapın.
  • WordPress admin paneline giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Tartışma sekmesine tıklayın.
  • Buradan Yorumlar El ile onaylanmalı seçeneğini işaretleyiniz. Bu şekilde sitenize gelen yorumları inceleyebilirsiniz.
WordPress Spam Yorumları Engelleme Eklentileri yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. WordPress Spam Yorumları Engelleme Eklentileri başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.

1 Yorum