Wordpress

WordPress Yorumlardan Web Site Kaldırma

WordPress Yorumlardan Web Site Kaldırma

Web site sahipleri, hazırladıkları yazıların okunduğunu gördükçe daha çok çalışmak, faydalı içerikler üretebilmek için ellerinden geleni yapmaktalar. Yazıların okunduğunu, iyi amaçlara hizmet ettiğini en belirgin yolu ise yazılara gelen yorumlar  olduğunu söyleyebiliriz. Yorum alanları, okuyucuların yazı hakkındaki görüşlerini belirttiği ya da yazı ile ilgili karşılaştıkları sorunları ifade edebildiği alanlardır. Bir başka internet sitesi sahipleri, bu alanı amacı dışında kullanarak reklam yapmak için kullanmaktadır. Alakalı ya da alakasız olarak girdikleri tüm web sitelerin yazıların okumadan direk yorum alanına kendi internet sitesinin linklerini bırakırlar. Bu  ne kadar da kötü bir durum değil mi? Eğer WordPress kullanıyorsanız yorum alanlarına yazıların Web Site linklerini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

WordPress Yorumlardan Web Site Kaldırma Nasıl Yapılır?

WordPress Yorumlardan Web Site Kaldırma işlemi için öncelikle her tema içerisinde bulunan function.php dosyasına giriş yapıyoruz.  FTP programları aracılığı ile bu dosyası bilgisayarımıza indirerek açıyor ve içerisine aşağıda bulunan kodları ekliyoruz.

“// Yorum URL kaldırma
function remove_comment_fields($fields) {
unset($fields[‘url’]);
return $fields;
}
add_filter(‘comment_form_default_fields’,’remove_comment_fields’);”

Yukarıda yer alan kodları function.php dosyasının herhangi bir yerine ekleyebilirsiniz. Genel olarak en sona eklemenin daha doğru olduğunu söyleyebiliriz. Kodu eklemeniz ile beraber klasörü kaydederek FTP aracılığı ile tekrardan ana dizinine yükleyiniz. Bu işlemlerin tamamlanması ile beraber artık Wordpress Yorumlardan Web Site Kaldırma işleminin başarılı bir şekilde tamamlandığını görebilirsiniz. Değişiklikleri görebilmek için tarayıcınızın Cache bölümünü sıfırlamanız gerekmektedir.

Bu işlem, yorum alanındaki Web Site URL bölümünün tamamen kaldırılmasına olanak sağlamaktadır. Bu şekilde sadece Ad, Soyad, Mail girişlerinin yapılması ile yorumların başarılı bir şekilde gönderileceğini dile getirebiliriz. Yorum alanında herhangi bir bozulma olmayacağını, okuyucularınızın bu değişikliği fark etmeyeceğini bile dile getirebiliriz. Daha önce yorum alanına atılmış URL’leri tespit ederek silebilir, internet sitenizin tamamen amacı doğrultusunda kullanılmasına olanak sağlayabilirsiniz. WordPress, yapı itibari ile Webmaster’ların isteyebileceği tüm gereksinimleri sınırsız bir şekilde sunmaktadır. Sorunlarınız için elbette bir çözüm yönteminin bulunduğunu, sadece doğru aramalar yapmak gerektiğini dile getirebiliriz. Bununla beraber eğer halen Web Site URL bölümü kalkmadı ise bizlere yorum bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı