Youtube Videoyu Kırpıp İndirme

Youtube Videoyu Kırpıp İndirme

Youtube, artık her ev içerisinde yer alarak dijital medyanın televizyonu olarak gösterilmekte. Anlık olarak yüzmilyonlarca kişinin girdiği bu platform, amaç olarak insanları televizyondan uzaklaştırarak bünyesinde vakitler geçirmesini hedeflemekte. Youtube kullanıcıları sadece internetlerinin bulunduğu anlarda ve Wi-Fi bağlantısının bulunduğu zaman videolar izleyebilmekte. Herhangi bir ortam içerisinde Wi-Fi bağlantısı bulan kullanıcılar, ilk olarak daha sonra izlemek istediği videoları indirmek istemekte. Youtube içerisinde paylaşılan videoların birçoğu para kazanma üzerine yayımlanmasından dolayı gereksiz uzun olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle birçok kişinin Youtube Videoyu Kırpıp İndirme işlemi yapmak istediklerini görmekteyiz. Bu yazımız içerisinde çok fazla aranan Youtube Videoyu Kırpıp İndirme işlemi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Aşağıdaki işlemleri adım adım uygulamanız durumunda kırparak video indirme işlemini yapabilirsiniz.

Youtube Videoyu Kırpıp İndirme Nasıl Yapılır?

  • Youtube Videoyu Kırpıp İndirme işlemi yapabilmek için ilk olarak ClipConverter.cc adlı siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Doğrudan siteye ulaşmak için BU Bağlantıyı kullanabilirsiniz.
  • ClipConverter.CC adlı site içerisinden tüm Youtube videolarını istediğiniz görüntü ve format kalitesinde başarılı bir şekilde indirebilirsiniz. Aynı zamanda indirmek istediğiniz videoda kırpma işlemleri yaparak hangi dakika aralıklarının ineceğine karar verebilirsiniz.
  • İndirmek istediğiniz Youtube videosunu belirledikten sonra video URL’sini ” site içerisindeki URL alanına yapıştırınız.
  • URL yapıştırmanız ile beraber sizlere bazı opsiyonlar sorulacaktır. Video’nun MP3, MP4 türünde ineceğini, 360P, 480P, 720P ya da 1080P olup olmayacağına tamamen bu alanda karar vermektesiniz.
  • Video olarak indireceğiniz için seçimi MP4 üzerinden yapmanız gerekecektir. Bu ayarları yaptığınızda sizlere bir soru daha sorulacaktır. Videoyu bütün olarak mı indireceğiniz yoksa belirli aralıkları kesip indireceğinize bu alanda karar veriyorsunuz. Kesilmesini istediğiniz dakika ve saniye aralıklarını belirlemeniz durumunda videonuz kırpılmış olarak inecektir.

Youtube Videoyu Kırpıp İndirme işlemi yukarıda anlatıldığı gibi bir yazılım sayesinde yapılmaktadır. Youtube, bünyesinde yasal olarak video indirilmesine dahi izin vermediğinden dolayı bu tür internet sitelerinin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu tür kırpma işlemi yapan birçok internet sitesi bulunmasına karşın bizler sizlere en popüler ve en güvenilir bir site üzerinden anlatımı yapmaya çalıştık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir