Youtuber Ekipmanları Nelerdir?

Youtuber Ekipmanları Nelerdir?
İnternette özellikle Youtube için kanallar açanlar, elindeki en iyi imkanlar ile paylaşım yapar ve hit olmak ister. Bu konuda gerekli 
video çekim ekipmanları kullanmanız gerekmektedir.

1- Kamera; Youtuber için olmazsa olmaz kamera detayıdır. Profesyonel çekim içim akıllı telefon ile çekim yeterli olmayabilir. Piyasada bulunan en uygun fiyatlı ve kaliteli bir ürün tercihi ile kamera edinebilirsiniz. İstediğiniz verimi alabilmek için biraz bütçeyi zorlamak gerekebilir. Kamera genellikle vlog ile yayın yapan Youtuber ekipmanları için önerilmektedir.

2- Tripot, video çekim noktaında sabit tutacak ayaklı bir ekipmandır. İstediğiniz boyutta ayarlanıp, uygun açıda çekim yapmanızı sağlayacaktır. Kaliteli tripot seçimleri idealdir.

3- Aydınlatma Sistemleri; piyasada Softbox özellikli yumuşak ışıklar kullanılan sistemdir. Çok pahalı olmayan ve kaliteli video çekimlerinde etkin bir ekipmandır.

4- Mikrofon, video çekiminde ses detayının kalitesi çok önemlidir. Konu ve anlatımda ses kalitesi için mikrofon kullanmalısınız. Dıştan gelen sesleri engelleyici nitelikte kulaklıklı mikrofonlar tercih etmelisiniz. Amaca göre sesin sadece kalitesi için masa üstü mikrofonlarda yeterli olacaktır. Fraps denilen oyun kanalları için mikrofonlar etkin kullanılmaktadır. Adobe After Effects ise bir programdır ve videonuza yazı ekler ve kesme işlemleri yapar.

Cep Telefonu İle Video Çekimleri

Youtuber olmak için çok büyük mütçelerde çekimler şart değil. Kaliteli çekim yaparak ve bilgisayar ortamında ses kalitesini, görüntüyü ve çekimi düzenleyerek videonuzu daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bunun için birçok program kullanılmaktadır. Destekleyici unsurlar ile cep telefonundan videoları daha kaliteli yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.