Youtuber Ekipmanları Nelerdir?

Youtuber Ekipmanları Nelerdir?
İnternette özellikle Youtube için kanallar açanlar, elindeki en iyi imkanlar ile paylaşım yapar ve hit olmak ister. Bu konuda gerekli 
video çekim ekipmanları kullanmanız gerekmektedir. Youtube içerik oluşturanlar hangi ekipmanları kullanıyor, hangi programları kullanıyor yazımızın devamında açıklıyoruz. Youtube Ekipman tavsiyeleri için yazı içerisinde verdiğimiz bağlantıları takip edebilirsiniz.

1- Kamera; Youtuber için olmazsa olmaz kamera detayıdır. Profesyonel çekim içim akıllı telefon ile çekim yeterli olmayabilir. Piyasada bulunan en uygun fiyatlı ve kaliteli bir ürün tercihi ile kamera edinebilirsiniz. İstediğiniz verimi alabilmek için biraz bütçeyi zorlamak gerekebilir. Kamera genellikle vlog ile yayın yapan Youtuber ekipmanları için önerilmektedir. Vlog kamerası tavsiyeleri için ilgili yazımıza mavi renkli bağlantı sayesinde ulaşabilirsiniz.

2- Tripot, video çekim noktasında sabit tutacak ayaklı bir ekipmandır. İstediğiniz boyutta ayarlanıp, uygun açıda çekim yapmanızı sağlayacaktır. Kaliteli tripot seçimleri idealdir. Bu yazımızda tripot tavsiyesi paylaşımında bulunduk.

3- Aydınlatma Sistemleri; piyasada Softbox özellikli yumuşak ışıklar kullanılan sistemdir. Çok pahalı olmayan ve kaliteli video çekimlerinde etkin bir ekipmanıdır.  Youtube için aydınlatma tavsiyeleri adlı yazımıza bakabilirsiniz.

4- Mikrofon, video çekiminde ses detayının kalitesi çok önemlidir. Konu ve anlatımda ses kalitesi için mikrofon kullanmalısınız. Dıştan gelen sesleri engelleyici nitelikte kulaklıklı mikrofonlar tercih etmelisiniz. Amaca göre sesin sadece kalitesi için masa üstü mikrofonlarda yeterli olacaktır. Mikrofon tavsiyeleri için ilgili yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Fraps denilen oyun kanalları için mikrofonlar etkin kullanılmaktadır. Adobe After Effects ise bir programdır ve videonuza yazı ekler ve kesme işlemleri yapar.

Cep Telefonu İle Video Çekimleri

Youtuber olmak için çok büyük mütçelerde çekimler şart değil. Kaliteli çekim yaparak ve bilgisayar ortamında ses kalitesini, görüntüyü ve çekimi düzenleyerek videonuzu daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bunun için birçok program kullanılmaktadır. Destekleyici unsurlar ile cep telefonundan videoları daha kaliteli yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.