Zip Şifre Kırma

Zip şifre kırma konusunda merak ettiğiniz detayları sizlere özet olarak anlattık arkadaşlar.

Zip Şifre Kırma

            Pek çoğumuzun başına gelmiştir, şifresi bilinmeyen sıkıştırılmış zip dosyaları. Bu konuda internetten de çeşitli şifre kırma programlarını aramış, hatta denemişliğimiz vardır. En azından internetle ilgililer için. Peki ama Zip şifresi nasıl kırılır? Gelin bu konuyu inceleyelim ve deneyimlerimizi ve bilgilerimizi aktaralım.

Öncelikle dosyayı açmak için çeşitli programlardan yardım almamız gerekiyor. Bu durumu yardım dışında yapamayız. Yapsak da net çözüm olmaz dosya kayıplarına uğrayabiliriz. Bu yüzden sizlere programlı bir çözüm sunmak istiyoruz. Brute Force isimli bir yazılım ile çeşitli kombinasyonları deneyerek, zip şifresini kırmanız mümkündür. Bu konuda sizin için kendi içindeki kombinasyonlarını deneyen Brute force, hem güncel hem de sürekli yenilenen bir yazılım olduğu için bünyesine farklı kombinasyonlar da eklenmektedir.

Zip Şifre Kırma Yönteminden Biri

Tabi kullandığınız dosyalar (yani zip dosyaları) eğer güçlü bir şifre ile kırılmış ise, o zaman durum biraz daha uzayabilir çünkü her seferinde kendi kombinasyonlarını deneyen yazılım, bu konuda saatler harcayabilir. Eğer işiniz acele ise sizin için kolay olmayacaktır bu süreç. Pek çok yazılım bu konuda çalışma yapıyor ve hepsinin de çalışma mantığı hemen hemen aynı.

Genel Olarak Sonuç

Hepsi kombinasyon denemesi yaparak çalışmalarını sürdürüyor ve bu sayede daha farklı ve daha güçlü bir yöntem deneniyor. Free zip password recovery tarzı yazılımlar ile de durumu çözebilirsiniz. Ama yine yapacağınız işlem, yazılım ile çözme olacağı için süreç bazında beklemeniz gerecektir.

1 yorum
  1. Orhan diyor

    teşekkürler faydalı bir yazı olmuş ama zor bir durum şifre kırma

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.