Ana Sayfa » Sağlık » Zyban Sigarayı Bıraktırma İlacı
Güncelleme Tarihi: 3 Nisan 2019

Zyban Sigarayı Bıraktırma İlacı

zyban

Zyban Sigarayı Bıraktırma İlacı

Zyban sigarayı bırakma ilacı, son dönemlerde artarak popüler hale gelmiştir. İlacı doktor reçetesi ile almak önemlidir. Çünkü Zyban kullanılmadan önce kişi; şikayetlerinizi ve varsa hastalıklarını doktoruna söylemelidir. Şeker hastalığı, alkol tüketimi, kalp ve böbrek yetmezliği gibi hastalıklara insan sağlığı açısından son dikkat edilmesi gerekmektedir.

Zyban Sigara Bırakma İlacı Nedir ?

Güncel Sigara Fiyatları (Tümü) 2019

Sigarayı bırakmak isteyen kişilerin kullandığı bir ilaçtır, Zyban. İlaç ilk başlarda depresif durumlar için üretilmiştir. Fakat sonra sonra görülmüştür ki, ilacı kullanan kişiler sigarayı bırakmaya başlamıştır. Bu durumun doğal sonucu olarak da Zyban artık bir sigarayı bıraktırma ilacı halini almıştır. İlacı kullananların yorumları dikkate alınırsa bu ilaç kullanıldıktan sonra insanlarda sigarayı kullanmada aşırı isteksizlik ve hatta sigaradan tiksinme durumlarının oluştuğu görülmektedir.

Zyban Sigara Bırakma İlacı Yan Etkileri

İlacın prospektüsünde yer alan bilgiler ve kullanıcı yorumları ışığında Zyban‘ın öyle kuvvetli bir yan etkisinin olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak kullanan bazı kişilerde uykusuzluk ve sinir yaptığı görülmüştür. Uykusuzluk ve sinirin biraz da psikolojik olduğunu söylemek de fayda vardır. Libidoda artış ve ağız kuruluğu da görülmesi muhtemel yan etkilerdir.

Zyban’ın Kullanımı Nasıldır?

İlaç, yoğun bir biçimde ve doktor tavsiyesi dışındaki dozlarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü Zyban, doktor tavsiyesi ile ufak ufak dozlar şeklinde kullanılmaktadır. Bu tavsiye dışındaki kullanımlarda ciddi yan etkiler görülebilir. Böylesi durumlarda doktora başvurmakta fayda vardır. Zyban ayrıca alkol ile birlikte kesinlikle kullanılmamalıdır.

Sitemizde yer alan tedavi yöntemlerini bir hekime danışmadan kesinlikle uygulamayınız.

Zyban Sigarayı Bıraktırma İlacı yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Zyban Sigarayı Bıraktırma İlacı başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.